четверг, 1 декабря 2016 г.

                              
                           «Хай буде пам'ять незгасима».
     Ведучі зачитали присутнім 10 фактів про голодомор, читали спогади  очевидців - старожилів односельчан. Діти декламували вірші. Усі присутні прочитали молитву Катерини  Мотрич  за убієнних голодом 1932 – 1933рр. та вшанували  пам'ять  – хвилиною мовчання.  Бібліотекар Тетяна Кухар розповіла про  Книгу пам’яті – як данину жертвам Голодомору.



                   

Поет – Вітчизни син, її посол в майбутнє.

                                                                                                          
    До 94 –ї річниці від дня народження українського поета  - земляка  Василя Семеновича Колодія у Куманівецькій сільській бібліотеці проведено літературно – музичну композицію «Широкий і розлогий поетичний світ Василя Колодія».
Про життя та творчість поета розповіла присутнім бібліотекар Тетяна Кухар, усі присутні подивилися  відео перегляд спогадів про брата Василя  - сестри Ганни Колодій, яка проживає у селі». Цікаві факти із життя поета розповіла присутнім  учитель Ніна  Кравчук. Учасники гуртка художнього читання  декламували  вірші із збірок Василя Семеновича  «Доля», «У стременах тривог», «Сліди на росах», «Поклик  весни»,  «Рапсодія  ранків».
           
                       Люби і знай свій рідний край.
   Між учнями 5 – 9 класів  Куманівецький сільський Будинок культури спільно із сільською  бібліотекою провели   турнір знавців рідного краю.                       
 Було створено дві команди, які  повинні були виконати поставленні перед ними завдання «Що я знаю про свій край», «Хто швидше»,  «Крокуючи вулицями рідного села».

Виконати домашнє завдання  -  колективний малюнок « Село – очима дітей».  Усі учасники змагання були  нагороджені  подяками  за любов до рідного краю та активну участь у турнірі.



Ми -  нащадки козацької долі.
Відзначити святоДень українського козацтва та захисника України та засвідчити повагу всім, хто носить військову форму, сільська  бібліотека спільно із сільським будинком культури та педагогічним колективом  школи провели тематичний вечір на патріотичну тему «Я знаю вас, нащадки запорожців, я вірю вам і низько б’ю чолом…».
      На свято було запрошено  учасників бойових дій у зоні АТО – Карпінського Петра Петровича, Слободянюка Дмитра Михайловича.
     Діти вітали глядачів піснями  «Я прошу Бога, я прошу неба», « Нехай квітує Україна», «Розкажу про Україну», «Моїй Україні». Читали вірші. Запалили свічі і вшанували пам'ять хоробрих бійців АТО, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.
     На закінчення запрошені хлопці – атовці подякували всім хто взяв участь у підготовці вечора та побажали здоров’я та миру на Україні.

У сільській бібліотеці розкрито перегляд фото - світлин «Герої поруч із нами».




                                    Відкриємо серце для добра.

Старшокласники КуманівецькоїЗ ОШ ІІІст та волонтерМарія Семенчук беруть активну участь не лише у житті громади села, а й активну участь у житті сільської бібліотеки. Проведення літніх заходів, акцій необходиться без участі дітейволонтерівПротягом року на підтримку воїнів АТО проходить благодійна акція «Допоможи солдату». Нещодавно разом із громадою села зібрали борщовий набір продуктів ( картопля, морква, капуста, столовий буряк, цибуля) для солдатів у зону АТО.

Під час заходів дітиволонтери, які є постійними користувачами сільської бібліотеки, беруть активну участь у масових заходах спрямованих на патріотичне виховання: розповідають читачам цікаві історії, читають книги для малят в дитячому садочку, співають пісні та читають вірші.


пятница, 26 августа 2016 г.

                           РІЗНОБАРВНА  МОЯ  УКРАЇНА
    Територіальна громада села Куманівці разом із територіальною громадою села Соколова, з нагоди 25 – ї річниці Незалежності України, взяли участь у виставці народних умільців «Щедра господа»  яка проходила у місті Хмільник.
     У світлиці, представлені домашня випічка майстринь села Куманівці : коровай спечений  Бублик Ганною Іванівною, домашні запашні хліби від Тулінової Галини Францівни, смачні струдлі та вареники  господині Титули Раїси Василівни, пампушки із часником  спечені Трофимишиною Олександрою Фадєєвною, налисники з Вишнями та  узвар – Околодько Тетяна Василівна.
     В українській господі представлені пожитки старовини :глиняні горшки, глечики,  стародавній посуд, вишиті килими та доріжки. Любували око вишиванні рушники у господі майстринь села Соколова та наволочки вишивальниць Тетяни Кухар та Ганни Пугач села Куманівці.
   Із запашним хлібом та короваєм привітали делегацію гостей районної влади та білоруську делегацію, сільські голови територіальних громад с. Куманівці Андрій Петрович Титула та с.Соколова Ніна Володимирівна. Колективи художньої самодіяльності  співали  українські народні пісні та танцювали запальні українські польки.

     Після  Народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» взяв участь у святковому концерті, який проходив у Районному Будинку культури.


                                    Хай квітне щаслива моя Україна
    У Куманівецькому сільському Будинку культури  відбувся святковий концерт  присвячений  25 – тій річниці Незалежності України.   Концертну програму відкрила солістка Дарина Кухар та танцювальний колектив «Дивограй» з піснею  «З днем народження моя Україно», Народний  аматорський фольклорний  ансамблю «Перевесло»  виконали українські народні пісні «Пожену я товар на яр», «Калина». Жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» потішив глядачів  українською жартівливою піснею «А я чорнява» та «Перелаз».
    Сільський голова Андрій Петрович Титула привітав усіх з днем Незалежності,  побажав мирного неба , міцного здоров’я та щедрого врожаю усій громаді та Україні в цілому.
    Протягом двох годин зі сцени линули пісні про Україну у виконанні сестер Тетяни та Софії Семенчук, Ірини Свічкар та родинного тріо Кухар.
    Танцювальною композицією «Віночок українських пісень», глядачів потішив танцювальний колектив.

   Григорій Колодій прочитав вірш «Мій брат герой». Велику вдячність висловили ведучі своїм односельчанам, які перебувають в зоні АТО, хвилиною мовчання всі присутні , вшанували пам'ять загиблих солдатів на Сході України.




среда, 10 августа 2016 г.

                                                        У вирі  дитячих  фантазій

    Куманівецька бібліотека провела конкурс малюнку на асфальті «Я і літо» де брали участь всі бажаючі . Діти малювали своїх улюбленців тварин, свою мрію та рідне село.  Учасників конкурсу пригощали солодощами та кожному подарували фото світлини на згадку.  Переможцям – Насті Хміль,  Ганні Басараб та Андрієві Святенко  подарували фотоальбоми.


 

                                      «Прощавай, рідна школа»

      У Куманівецькій ЗОШ І –ІІ ст. відбулася урочиста лінійка присвячена закінченню навчального року. Цього року останній дзвінок прозвучав для восьми  випускників. Батьки проводжали своїх дітей колоною із вишиваних рушників, напутні слова для випускників прозвучали з уст батьків Карпінської Людмили та Слободянюка Юрія, які за традицією , вручили дітям  хліб – сіль на вишиваному рушнику.
        Директор школи Ядвіжин Василь Васильович зачитав наказ по школі  подякував батькам за спільну плідну працю у житті школи  та привітав випускників з успішним закінченням школи. Присутня на святі секретар   сільської ради  Червінська Анастасія Володимирівна  також  вітала випускників та побажала щасливої дороги у доросле, самостійне життя.  
           В свою чергу, у своєму виступі, випускники дякували учителям  за  терпіння та навчання, а своїм батькам за гарне  виховання,  учням першого класу подарували на згадку книги.
       Право продзвеніти останній дзвінок надали випускнику Карпінському Олександру та учениці першого класу – Лисюк Катерині.
     Під марш січових козаків вносили та виносили прапор України найкращі учні школи , усі присутні виконували гімн України. 

     По закінченню випускники із учнями першого класу поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим солдатам в роки Великої Вітчизняної війни.



                                                     З  піснею  по життю
      60 – років  від дня заснування Куманівецького сільського Будинку культури та своє 30 – ти річчя від дня створення    святкував Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» Куманівецького сільського будинку культури. На гостину до ювілярів  завітали не лише односельці, а й представники районної  влади  - перший заступник райдержадміністрації Павло Горбатюк, заступник голови районної ради Анатолій Войцещук  , а також провідний методист обласного центру народної творчості – Зоя Красуляк, начальник управління культури  і туризму райдержадміністрації– Микола Олександрович Стукан,  директор районного Будинку культури – Анатолій Анатолійович Горбатюк, депутат районної ради Олександр Лисий. З добрими словами вітань і побажань до ювілярів звернувся і сільський голова  А.П.Титула. Винуватцям свята вручали подяки, грошові премії, дарували квіти та чудові подарунки
   Привітавши ювілярів зі святом Любов Юрчишина передала фольклорному колективу «Перевесло» вітання від народного депутата України Петра Юрчишина і подарувала ікони Божої Матері.
   Зі щемом у серціі, зігріта приємними спогадами про минулі роки та плідну працю, привітала своїх молодших колег зі святом і  перший  його керівник -  Ганна Луговацька, побажала всім міцного здоров’я, радісних подій у житті та вдячних слухачів.
    Гарні слова вітань та побажань на адресу ювілярів звучали і від жилелів села: Дмитра Стаховича Лукова, Ніни Кирилівни Кравчук та запрошених на свято сільських голів сіл Соколови та Березни. Більше години зі сцени линули пісні  різного жанру: українські народні,  козацькі, рекрутські, купальські які виконав Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло».
   Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх тих, хто перейшов межу вічності та завдяки якому творилась історія фольклорного колективу.
   На закінчення керівник фольклорного ансамблю Тетяна Околодько  подякувала всім гостям за приємні слова вітань, гарні подарунки за бурхливі оплески глядачам, побажала усім присутнім довгих років життя та міцного здоров’я у шані та людській повазі.

                                                                
                                У гості  казка  завітала
   Для дітей  початкових класів проведено літературну годину «Стежками казки чарівної» . Бібліотекар познайомила присутніх із  творами зарубіжних авторів: Г.К.Андерсена, А.Лінгрен, Р.Кіплінга, Ш.Перо, Братів Грім, М.Носова, О.Пушкіна. Прочитали  та обговорили із дітьми  казку Братів Грім «Мішок хитрощів». Провела   гру «Чорівний кошик». Із якого діти діставали речі та відгадували у якій казці вона зустрічається та назвати автора казки.
    На свято завітали  персонажі із казок : Лисичка – Софія Семенчук, Червона Шапочка – Катя Святенко, Ведмідь – Андрій Лисюк, Вовк – Богдан Лисий, які розіграли із присутніми вікторину  «З якої казки ми прийшли»

      Для учасників гри, проводилися конкурси приказок, прислів’їв, казок, народних пісень, рецептів народної творчості, учасники брали участь у  спортивних і народних іграх. Усіх  пригощали пирогами, пампушками та варенниками.
Спільно усією громадою виконували українські народні пісні «Несе Галя воду», «Ой чий то кінь стоїть», «Ой чорна я си чорна».
   Підсумки конкурсів оцінювало  журі. За перемогу учасники утримують копи.

 Зароблені  чесною працею копи учасники мали можливість витратити на «Веселому ярмарку» і у «Кав’ярні», де представлені вироби на різні смаки. 


                                          На гостинах у літа.

    Для громади села  Куманівці працівниками сільського Будинку культури та сільської бібліотеки організовані народні гуляння «Ось воно яке наше літечко».
      Для учасників гри, проводилися конкурси приказок, прислів’їв, казок, народних пісень, рецептів народної творчості, учасники брали участь у  спортивних і народних іграх. Усіх  пригощали пирогами, пампушками та варенниками.
Спільно усією громадою виконували українські народні пісні «Несе Галя воду», «Ой чий то кінь стоїть», «Ой чорна я си чорна».
   Підсумки конкурсів оцінювало  журі. За перемогу учасники утримують копи.

 Зароблені  чесною працею копи учасники мали можливість витратити на «Веселому ярмарку» і у «Кав’ярні», де представлені вироби на різні смаки. 






                                          Ми діти свого народу.

   З метою зміцнення патріотичного духу сільська бібліотека провела конкурс на найкраще виконання творів про Україну    «З Україною в серці» у якому  взяли участь читачі з 5 до 50 років   . Учасники декламували вірші  про Україну  поетів – земляків Миколи Луківа, Василя Колодія, Жанни Жур.  Також  поетів  Т.Шевченка, Б.Олійника, Л.Костенко, П.Тичини. Найменша учасниця конкурсу  Карина Лясова  розповіла вірш «Я маленька україночка» та «ЛюблюУкраїну». Свій власний вірш «Моїй Україні» прочитала Ірина Свічкар.  На згадку про конкурс, усім учасникам подарували пам’я


тні сувеніри.
                          Вишита сорочка аж до поясочка.
    У гуртковій кімнаті Куманівецького  сільського Будинку культури проведено урок народознавства «Сорочку мама  вишила  мені». Виставку вишитих сорочок на полотні майстринь села,  представила бібліотекар      Тетяна Кухар.
     Одна із майстринь Галина  Янківська  розповіла присутнім про свої вишиті роботи.



пятница, 13 мая 2016 г.

      «Пам'ять -  нетлінна.  Подвиг – незабутній»

   
Під такою назвою  9 травня у селі Куманівці, біля пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, пройшов урочистий  мітинг – реквієм до дня пам’яті  та  примирення  та  71 –ї річниці Великої Перемоги. 
    Мітинг відкрив сільський голова А.П.Титула  учні школи читали сценарій та списки односельчан, які  загинули  під  час Великої вітчизняної війни, списки  ветеранів, які повернулися з війни, списки вдів,  а також згадали і померлих солдатів Хмільницького району під час АТО. На мітинг запрошені ветерани – односельці   ВВ війни - Червінський  Володимир  Мартинович та Мусій Генадій Петрович. Та ветеранів учасників АТО: Карпінського Петра Петровича, Слободянюка Дмитра Михайловича.
       Від імені ветеранської організації Хмільницького району та депутата до Верховної ради  -  Юрчишина Петра Васильовича привітала  ветеранів  Великої Вітчизняної війни, голова ветеранської  організації с. Куманівці Олена Святенко. У виконанні  учасників художньої самодіяльності  Куманівецького сільського Будинку культури прозвучали пісні  «Степом», «П’є журавка воду», «День Перемоги», «Батько кличе синів», «Пам'ять»,  «9 - Травня».
    На закінчення учні прочитали спільну молитву за Україну.

    У сільській бібліотеці  перед розкритою книжковою виставкою  «Пам'ять, обпалена війною»  проведено годину пам’яті  «Вклонімося великим тим рокам» для учнів 3 – 9 класів.  Бібліотекар ознайомила присутніх із  представленими на виставці книгами:  «Книги  Пам’яті України. Вінницька область», Фелікс Левітас «Друга світова війна: український вимір»,Сергій Гальчак  «Визволення Вінниччини від фашистських загарбників», «У боях за Вінниччину». «Пам’ять нетлінна. Подвиг – незабутній» книга про земляків Хмільницького краю в роки ВВ війни. Та книга, видана Хмільницькою районною організацією ветеранів України «П’є журавка воду – воду п’є одна», яка створена  на основі спогадів  надломлених гіркою долею воєнного лихоліття солдатських вдів.







   ТО ПАМ'ЯТЬ З  ПРИСМАКОМ  ПОЛИННИМ.
    До 30 – ти річчя від  дня чорнобильської трагедії проведено  літературну  годину – пам'ять  «Дзвони Чорнобиля».
                                                                                Чи буде квітень,  як завжди,
                                                                                 Дарунком весняної  здоби
                                                                                 Чи власним іменем біди
                                                                                 Ми назвемо його – «Чорнобиль»!
                                                                                 Чи, може, викинем  його
                                                                                 З календарів своїх , допоки
                                                                                 Нас темний грітиме вогонь
                                                                                  Ще не відкритих  ізотопів?
                                                                                                          О. Шарваро
     Відкрила  годину -  пам'ять      Юлія  Колодій  віршем  Б.Олійника  «Сім».
          Вступне слово  зробила  бібліотекар  Т.Кухар, яка у своєму виступі         оголосила тему  та мету заходу. Ведучі  Анна Слободянюк та  Анастасія   Бонсевич читали сценарій.
           На свято були запрошені ліквідатори наслідків аварії на  ЧАЕС,  Лясовий  Дмитро   Феліксович, Околодько Василя Івановича ,  Андрія   Ядвіжина, та вдову померлого  ліквідатора Ріпея Павла Павловича,  Ніну  Миколаївну.
           Учні школи: Аліна Карпінська , Даша  Кухар , Павло Моторний читали вірші про трагедію на Чорнобільській  атомній  електростанції,   сучасних поетів  П.Мельника, М.Сом, М. Пасняк,Б.Приступа, М. Сингаївського.
            Всі вірші  читалися під супровід мелодій П.Чайковського «Маленький реквієм», п’єса « Аве Марія» Ф.Шуберта. Під музику  «Лакримоза» («Реквієм»)В.Моцарта  усі встали  і  хвилиною  мовчання  пом’янули  усіх покійних.       
     Чорнобильську мадонну зіграла Анастасія Кухар.
     По закінченню  учні розстелили рушник на ньому поставили обід  для    померлих.                 
                                                             Бути людиною – не дуже просто,
                                                             Бути людиною – геройство в наші дні.
                                                             Встати і крикнути з трибуни, з                                                                              помосту:
                                                            «О, люди! Залишайтесь людьми!».
Такими  словами,  під музику Ф.Шуберта,  була  закінчена  година – пам'ять.