четверг, 29 ноября 2018 г.


                              Мова  моя співуча, ніжна і квітуча.

     У сільській бібліотеці до Дня  української писемності  та мови розкрито книжкову виставку «Мова  - скарбниця духовності народу».


  Бібліотекар провела з учнями 4- 5 класів виховну годину «Краса і сила українського слова».  Присутні  переглянули  відеофільм   «Біля витоків української писемності».  Та  проведено мовний турнір  «Юні знавці рідної мови».  Де діти  змагалися у конкурсах «Цікаве мовознавство»,  «Прислів’я  та приказки про мову» , вислови українських письменників про мову.


среда, 31 октября 2018 г.

                  Нетлінний   подвиг  в  ім’я  Батьківщини.
   Сільська бібліотека спільно із сільським Будинком культури до 74 річниці визволення України від німецько фашистських  загарбників  провели   для громади села  патріотичні заходи. У глядацькій  залі  відбувся  показ  документального фільму «Вижити у вогні» присвячений перемозі у другій святовій війні. 
                                                     
                     У бібліотеці  розкрито  книжкову виставку   заклик 
                    «Пам’ятайте! Крізь роки, крізь віки пам’ятайте!» 

       Проведено урок мужності «Дорогою мужності та відваги» на якому учасники  художнього читання декламували  вірші В.Невідомської "Без імен", "Коли закінчиться війна", "То не сокіл в небесах ширяє", "Я готова за тебе молитись". 
     У виконанні народного  аматорського  фольклорного  ансамблю  «Перевесло»  прозвучали пісні  « Десь під львівським  замком», «Молитва про Україну».
       «Про  трагічні сторінки Великої Вітчизняної оспівано в народних піснях, переказах в історичних та  музичних творах, художніх полотнах, документальних та художніх фільмах. Ми, нащадки наших прадідів повинні  вивчати, передавати  майбутньому поколінню і свято берегти пам'ять про великий подвиг Героїв. Український поет М. Рильський писав: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» - такими словами закінчила урок мужності бібліотекар Тетяна Кухар. 
      На закінчення  присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятнику визволителям та  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів в роки Великої Вітчизняної війни.

вторник, 30 октября 2018 г.

   
ТИ  ЙДЕШ  У  ВІЙСЬКО  УКРАЇНСЬКЕ,  СИНУ!
                                                «Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу,
                                                Виростуть  з тобою приспані тривоги
                                               За тобою завше будуть мандрувати
                                               Очі материнські і білява хата».
В. Симоненко.
    На урочистих проводах, які відбулися у  Куманівецькому  сільському  Будинку  культури  зібралася велика родина призовника,  друзі, односельчани, щоб провести  Валентина Титулу  до Лав Української армії.
    Відкрили вечір ведучі Анастасія Червінська та Євгенія Карпінська, під марш козаків внесли до зали Державний прапор України , прозвучав Гімн України.
     Від імені народного депутата України Петра Васильовича Юрчишина з словами вдячності за материнську любов, терпіння, з подякою за гарне виховання  сина звернувся до матері призовника  Тамари Анатоліївни Титули,  присутній на святі помічник - консультант народного депутата   Василь Петрович  Павлєнко. На закінчення виступу  подарував мамі призовника  квіти, а призовнику подарунок , побажав щасливої дороги та удачі  як  у  службі так і в особистому житті.
     З подарунками  та гарним напутнім словом і побажаннями звернулися до призовника сільський голова Андрій Титула та районний депутат, директор ФГ «ВЕЛЕС АРС»  Олександр Лисий побажали легкої служби, щоб був здоровий і хвацький, старанно навчався військової служби.
    Виряджаючи сина в дорогу , на щастя,  як оберіг, мати Тамара Анатоліївна  пов’язала синові вишитий рушник. На знак щирої вдячності і вічної синівської любові Валентин подарував мамі хустку, дівчата на згадку про них перев’язали призовника  стрічками.

   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні та війні на Сході України.
   Протягом вечора  звучали пісні у виконанні  Народного аматорського фольклорного  ансамблю «Перевесло»  -  «Ой гай мамцю», жіночого вокального ансамблю «Горлиця» -  «До маминих очей», «Українські козаки», соліст Володимир  Кухар виконав пісню «Малює мати ниткою роки»,  Анна Мацишина «Моя земля», Софія Семенчук «Україна це – ти»,  Дарини Кухар «Україно – ненько».
    Схвильовану атмосферу вечора  прикрасив виступ дитячого танцювального колективу «Дивограй», який  виконав танцювальну композицією «Черевички».
  Вирушаючи в дорогу Валентин вшанував пам'ять полеглих у Великій Вітчизняній війні поклавши до пам’ятника загиблих воїнів квіти.
      Щасливої дороги бажали  призовнику Валентину всі рідні та друзі та щоб  свята Покрова оберігала   його  від усього злого.

   
     

четверг, 25 октября 2018 г.

 
                 «УКРАЇНА    В  НАС   ОДНА».
   В приміщенні   Куманівецького   сільського Будинку культури відбувся святковий концерт «Будеш жити, моя Країно!» мета якого  виховувати в присутніх почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, формувати велику повагу до пісні, мови, минулого та сьогодення рідної України.
   Відкрили святковий концерт ведучі : Оксана Алєксєєва  та Володимир Кухар. Продовжив свято  сільський голова А.П.Титула, який привітав односельчан із річницею Незалежності  України.
   Солістка Дарина Кухар та старший танцювальний колектив виконали пісню «Це моя країна». У виконанні Народного фольклорного колективу прозвучали українські народні пісні «Ой гай мамцю», «Ой ти дубе, дубе».   Жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» виконали твори : «Тече вода», « В саду гуляла», бурхливими  аплодисментами   глядачі  вітали виступ директора СБК Володимира Кухара, який читав гуморески П.Глазового «Хазяїн», та «Як ми з кумом патрулями були».
    Українська народна пісня «Дуб зелений ріс» прозвучала у виконанні сестер Галина Янківської та Марії  Колісник .
    У своєму виступі бібліотекар сільської бібліотеки Тетяна Кухар розповіла про мобілізованих односельчан, а сільський голова Андрій Титула та районний депутат Олександр Лисий вручили подарунки  односельчанам учасникам  АТО.
 На знак вшанування світлої пам’яті про тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя захищаючи незалежність та цілісність нашої України присутні  пом’янули хвилиною мовчання.
    Євгенія Карпінська  виконала пісню «Мамо не плач» на слова О.Максимишин – Корабель, муз. М.Герца, яка  присвячена героям АТО.
     Танцювальний дитячий колектив «Дивограй» виконав танцювальну композицію «Квітка – душа».

       А родинний  колектив Володимира, Тетяни та Дарини Кухар вітав глядачів  піснею «Така краса лише на Україні». Вокальний ансамбль «Октава в музиці» у складі Є. Карпінської, А. Мацишиної та С. Семенчук  виконав твір «Decpassito» а також фінальна пісня «Я люблю свою країну – Україну» прозвучала у виконанні О.Слободянюк, А. Хміль, М.Філь 
                                 
      

четверг, 27 сентября 2018 г.


          «Майбутнє України – щаслива родина»
     Саме під такою назвою у Куманівецькому сільському будинку культури відбувся    районний фестиваль «Співуча родина» .  У фойє закладу відвідувачі фестивалю мали змогу подивитися виставку  «У нашому краї цвітуть вишиванки»  робіт  майстринь – вишивальниць села Куманівці - Слободянюк Антоніни, Титули Тамари, Швець Галини.
   У фестивалі взяли участь 15 родин із навколишніх сіл Хмільницького району. Відкрила фестиваль  методист КЗ «Хмільницький РБК» Оксана  Гавура із власною піснею «Єднається родина».
   Сільський голова села Куманівці Андрій Титула привітав усіх присутніх у залі зі святом, а народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» подарував гостям пісню про рідне село Куманівці на слова поета – земляка Миколи Дороша «А Куманівці мальвами цвітуть».
    Заступник голови Хмільницької районної    держадміністрації  Микола  Чекутун  та голова Хмільницької районної ради Зоя   Бонсевич вручили подяки  усім родинам які беруть участь у фестивалі.
    Виступ родинних колективів оцінювали журі у складі: зав.  відділом культури і туризму  Хмільницької райдержадміністрації  Микола Стукан,  спеціаліст районного відділу культури і туризму райдержадміністрації  Лариса Гейко, методист  з вокально – хорового жанру районного будинку культури   Ліда Онищук,  керівник народного аматорського хорового колективу  «Ветеранів війни та праці» Павло Дубовий.
   У фестивалі взяли участь чотири родини із села Куманівці це родинний дует  Лясових, у складі  мами  Ірини, донька  Карини, які виконали пісню «Бабусина вишиванка».
    Родина дует  Хміль , мама Лариса та донька Анастасія виконали пісню «Це мій рідний край».У виконанні родинного дуету  Марії Колісник та Галини Янківської прозвучала українська народна пісня   «Сватай синочку багачку». 
                                            
Пісні « В саду гуляла» та  «Заспівай родино» прозвучали у виконанні родинного ансамблю «Калинонька».
  Протягом двох годин зі сцени линули пісні  про родину,  про батька й матір, рідну   Україну, село, кохання.  Журі оцінивши виступ учасників розділили місця таким чином, перше місце зайняла родина  Гутніків із села Морозівки.
 Друге місце розділили між собою родинний дует Омельчуків із села Великий Митник та родинний дует Деренюків із села Сальниця, третє місце розділили між собою народний аматорський родинний ансамбль Пальоньків із села Соколова, родинний ансамбль «Калинонька» села Куманівці, та родинний дует Климчуків із села Березни.  За участь у фестивалі усі родини  були нагороджені грамотами, цінними подарунками та подяками  відділу культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації. На знадку про свято учасники зробили колективне фото.
  


                                                             Читаючи – відпочиваємо.
    Протягом  літніх  канікул,  у  Куманівецькій сільській  бібліотеці,   для дітей проводилися  літні  читання  «У вирі  пригод та фантастики». 
  

   Із дітьми 1 – 4 класів читали пригодницькі  історії  Юрія Ярмиша  «Як песик сам себе знайшов», Валентини Гуріної  «Неймовірні пригоди Юрка і кота Мартина», «Гра у схованки», Григорія Перелаза «Таємниця рудого Мафіозі», «Карамелька для злодійки».  .
    Із  дітьми 5 -9 класів читали фантастичні  твори  зарубіжних авторів Енід Блайтона, Євгенія Велтістова, Джеймс Крюса.
   Діти з цікавістю аналізували кожну історію та розповідали пригоди які траплялися із ними та їхніми улюбленцями 



                     «Зелене Купало  в літо упало»
     
   Щороку так і цього року із купальськими піснями, веселими жартами, конкурсами та концертною програмою у селі Куманівцях проходить театралізоване масове свято Івана Купала де учасники драматичного гуртка сільського будинку культури у кустюмах казкових героїв Купайла і Купайлоньки, Лісовика та Лісовички. Водиника, Русалок, Вогневика, Урожаю із місяцями вітають громаду села із святом даруючи при цьому  цілющі трави, запашний коровай та пампушки з медом. 
     

    Цього року Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло»  був запрошений на свято Івана Купала до Києва. Театралізоване дійство відбулося у селі Пирогово у національному музеї  архітектури під відкритим небом.


   Відвідувачі  свята мали змогу побувати на екскурсії та побачити пам’ятки архітектури старовини різних районів України, та навчитися плести вінки. На свято з’їхалися фольклорні колективи із різних куточків України, які водили хороводи , співали пісень та брали участь у купальських іграх. У виконанні ансамблю прозвучали купальські пісні «Ой Петре, Павле, Іване», «Ой загачу я терном річку» та українські народні «Сюди туди льон», «Ой на горі та сухі дуби» Усіх відвідувачів організатори свята частували смачним кулішем.




суббота, 28 июля 2018 г.


                                      Живий вогонь єднає Україну 
     Територіальна громада села Куманівці взяла участь в Міжнародному фестивалі етнічної музики та культури «Живий вогонь», який проходив у м. Хмільнику.
      Світлицю прикрашали  вишиті рушники, полотняні сорочки, коври, які вишивали майстрині вишивальниці села Куманівці та тернові хустки. На столі красувалися спечений у печі хліб, який спекла Занюк Валентина, коровай, пиріжки та струдлі, вареники із вишнями та картоплі, запечена риба та курка, деруни,  узвар…

   З хлібом, короваєм   та веселою піснею зустрічали шановних гостей першого заступника вінницької обласної райдержадміністрації Андрія Гижка та обласного депутата, нашого земляка, заступника голови облдержадміністрації Олександра Крученюка, голову хмільницької райдержадміністрації Євгенія Буткевича та голову районної ради Зою Бонсевич - сільський голова Андрій Титула та бібліотекар с. Куманівці Тетяна Кухар.


  На  сцені громаду представляв народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» Куманівецького сільського Будинку культури,  у його виконанні прозвучали купальські пісні «Ой Петре, Павле, Іване»,
 «Ой загачу я терном річку»,  «Заплету віночок».
 
    За участь у фестивалі, який проходив під гаслом «Єднається Україна» ансамбль був нагороджений дипломом  управління культури  і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації  Вінницького обласного центру народної творчості. 

                           Від краю до краю пісню люблять і співають.
         Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» Куманівецького  сільського будинку культури  представляв Хмільницький район  на  обласному святі фольклору ім. Гната Танцюри у с. Зятківці Гайсинського району.
    Участь у святі взяли 23 фольклорних колективи із різних районів Вінницької області. З імпровізованої сцени звучали  різні  українські народні,  обрядові пісні та  дійства. Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» виконав на святі рекрутську пісню «Ой гай мамцю».
                                         
      Усі колективи , які приймали участь у святі   було  нагороджено дипломом учасника обласного свята фольклору на приз ім. Гната Танцюри.
                                   

                                        
     За участь у дефіле - представлення старовинних рушників «А на тім рушникові…» бібліотекар села Куманівці -  Тетяна Кухар , яка представляла старовинний рушник невідомої вишивальниці із музею сільської бібліотеки села Курилівка Хмільницького районну,  нагороджена подякою.
                                         

 Ведуть зі школи нас стежки.
  У сільському будинку культури проведено випускний вечір «На крилах прощального вальсу». Випускників школи вітали запрошені гості – сільський голова Андрій Титула,  районний депутат с. Куманівці Олександр Лисий, а засновник ФГ «ВЕЛЕС АРС» - Василь Мельникович кожному випускнику подарував сертифікат на придбання товарів.
                                     
   Напутнє слово випускникам  прозвучало  від першої вчительки Олени Бонсевич та класного керівника Любов Коростій. З хвилюванням та любов’ю звернулися до дітей і батьки Надія Гутич та Світлана Грицишина.  В щасливу дорогу мами перев’язали своїх дітей вишитим рушником.
                                

  Директор школи Василь Ядвіжин зачитав наказ  та вручив дипломи випускникам. 
    В подяку випускники учителям  та засновнику ФГ "ВЕЛЕС АРС" на вишитих рушниках піднесли запашний  коровай. 
    Зі сцени на адресу учителів від випускників  линули слова подяки  за терпіння та знання, батькам - за любов та ласку. А батькам, які зі школи випускають свою останню дитину діти наклали сплетені власноруч вінки та в родинному колі затанцювали танець.
                                  
                   На закінчення випускники виконали свій прощальний вальс.
  
              


вторник, 17 июля 2018 г.


                                           Хай дитинство буде щасливим!
     Учасники художньої народної творчості сільського Будинку культури до Міжнародного Дня захисту дітей взяли участь у районному  фестивалі дитячої та юнацької творчості «Мирна країна – щаслива дитина». На якому Анна Мацишина виконала пісню «Літо золоте», а Софія Семенчук «За вроду дякую батькам»
                                                            
                               
 Учасники були нагороджені подяками відділу культури хмільницької райдержадміністрації та пам’ятними сувенірами.
     У сільській бібліотеці   до Міжнародного Дня захисту дітей  розкрито виставку "В маленьких очах відбивається світ" де поряд із книгами розміщені дитячі роботи (малюнки, вишиті серветки та наволочки на кодушкики, роботи з квілінгу). 
          
                                       

                                         
     Проведено дитячий ранок «Радість дзвінкоголосого дитинства». На якому діти показували своє вміння співати, декламувати вірші, танцювати. Бібліотекар провела із присутніми вікторину «Правильно – не правильно»,
                               
 діти відгадували загадки, брали участь у конкурсах, а також проведено віртуальну подорож "В гостях у мультляндії".
                                           
 На закінчення свята усіх присутніх дітей пригостили  чаєм та солодощами.