воскресенье, 31 марта 2019 г.

   
                  Спільними зусиллями досягаємо результатів,
                  які приносять  людям користь і задоволення.
    Куманівецька сільська рада  у 2018 році  взяла участь у 15 обласному конкурсі  проектів розвитку територіальних громад  подала на конкурс проект на утеплення та капітальний ремонт фасаду сільського будинку культури «Від пісні до пісні від серця до серця у теплому будинку культури  душа народу ласкою озветься», який став одним із переможців конкурсу.


 
     У сільському будинку культури відбулася презентація проекту, який реалізувався плідно із Куманівецькою сіоьською радою, Вінницькими облдержадміністрацією і обласною радою, Хмільницькими райдержадміністрацією та районною радою , ФГ «ВЕЛЕС АРС», ТОВ «АРАМАЗД»  .
      Презентацію відкрив сільський голова Андрій Титула. У своєму виступі він подякував усім хто підтримував та підтримує сільську громаду в різних питаннях, допомагаючи поліпшити життя територіальної громади.
     На презентацію  завітали: заступник голови обласної держадміністрації , депутат обласної ради Олександр Васильович Крученюк, очільники району – голова Хмільницької райдержадміністрації Євненій Віталійович Буткевич та голова районної ради Зоя Григорівна Бонсевич. Шановних гостей зустрічали із хлібом і сіллю , який спекла майстриня села Валентина Занюк
    Керівники  привітали жителів села із знаменною подією, побажали подальшого духовного розвитку і покращення життя громади.  Вручили квіти та  грамоти  Хмільницької райдержадміністрації та районної ради  всім, хто доклав зусиль до реалізації проекту.
     Заступник голови обласної райдержадміністрації. Депутат районної ради Олександр Крученюк подарував у сільську бібліотеку  підбірку книг , які видані за сприянням Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької Обласної ради.
    Бібліотекар Тетяна Кухар підготувала  відео - презентацію  виконання робіт по капітальному ремонту закладу культури.
   Учасники народної художньої творчості сільського будинку культури підготували концертну програму.
                              

                                       На крилах  пісні  і весни.
     Бібліотекар спільно із працівниками сільського Будинку культури  взяли участь у  святі зустрічі весни  "У гостях у Веснянки" у дошкільному навчальному  закладі.
    Весну зіграла  Настя Хміль, Сонечко – Катерина Куберська  учасники  гуртка художнього читання сільського Будинку культури.
  
  Бібліотекар  розіграла з дітками конкурси «Зібрати промінці сонечка», «Посадити та зібрати квіти». 
Вокальний жіночий ансамбль «Горлиця» виконали пісні  "Ласкаво просимо", «Перелаз» та жартівливу пісню «Садочок».



Зерно посіяне Пророком.
   У сільській бібліотеці до 205 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка розкрито виставку – перегляд  «І знову линуть до нас думи Кобзаря». Проведено конкурс читців «Поетичний вінок Кобзареві».
   На свято запрошено сільського голову  Андрія Петровича Титулу.  Вступним  словом до глядачів звернулася бібліотекар Тетяна Кухар, яка провела короткий екскурс з життя та творчості  Кобзаря – Шевченка. 
У конкурсі взяли участь учні 2  - 9 класів. Конкурсанти продекламували твори  Тараса Шевченка «Тополя», «Русалка», «У неділю не гуляла», «Думка», «Мені 13 минало», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», та твори сучасних авторів про життя і творчість Тараса. 


    Журі - учитель української мови та літератури , автор книги «Батьківськими стежками, Куманівці» Ніна Кравчук – Овчарук, директор СБК – Володимир Кухар, керівник народного фольклорного ансамблю «Перевесло» Тетяна Околодько  підбиваючи підсумки визначили переможців . 
    І місце зайняли Учениця 8 класу Катерина Свічкар, та учень 4 класу Артем Шевчук, ІІ місце розділили між собою учень 7 класу  Андрій  Святенко, учень 4 класу Олександр Червінський, учениця 7 класу Валерія Мазур, ІІІ місце -  учениця 4 класу  Катерина Лисюк, учениця 2 класу Карина Лясова.                          
                                   

                                   
       Під час підбиття підсумків журі бібліотекар провела вікторину серед присутніх , директор сільського будинку культури Володимир Кухар розповів присутнім Народні бувальщини про Тараса  «Шевченко над Дніпром», «Шевченко у театрі».
                               
      Сільський голова вручив переможцям грамоти,   подяки  та солодощі  усім  хто приймав  участь у конкурс.
                                   

                               
     

У книжковому королівстві
         У сільській бібліотеці  проведено бібліотечний урок  «Подорож у місто Книгоград».
                                     
        Бібліотекар провела екскурсію по бібліотеці Інтернет – центру та  познайомила  наймолодших читачів бібліотеки із новими надходженнями дитячої літератури та новими періодичними виданнями для дітей.                    
        Провела  віртуальну подорож «В гостях у Мультляндії».

    
        Діти  долучились до акції «Подаруй бібліотеці книгу» і подарували у фонд бібліотеки  дитячу літературу.
         

понедельник, 18 марта 2019 г.

                          Традиції,  обряди  для майбутніх поколінь.
      У сільській  бібліотеці відбулася зустріч  народного  аматорського  фольклорного  ансамблю   «Перевесло» сільського Будинку культури із методистом фольклору обласного центру народної творчості  Тетяною Гарболінською та методистом Хмільницького районного будинку культури  Лідією Онищук. 
      Методисти поділилася досвідом   роботи, Тетяна Омелянівна  записала  у виконанні фольклорного ансамблю  більше 30 пісень різного жанру починаючи із колядок та щедрівок, великодніх, петрівчаних, обрядового свята Івана Купала,  обряду випікання короваю, рекрутські, соціально – побутові та українські народн  пісні.
                                       

пятница, 1 марта 2019 г.


                                         Тарасові слова – душа народу.
    Учасники гуртка художнього читання Куманівецького сільського будинку культури  Анна Машишина, Валерія Мазур,  Катерина Святенко  взяли участь у районному конкурсі читців «Тарас Шевченко – батько української нації», який проходив у КЗ «Хмільницькому РБК» і присвячений 205 - річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. 
     Участь у конкурсі взяли діти  віком від 8до 17 років із навколишніх  сіл Хмільницького районну. Учасники  декламували вірші  Тараса Шевченка, а також вірші про Тараса  Шевченка сучасних авторів.   
                                   
   На конкурсі Валерія Мазур прочитала  «Тополю», Анна Мащишина «Русалку» Т.Шевченка.
                                   
За підсумками журі в номінації від 10 до 15 років  друге місце зайняла Катерина Святенко, яка прочитала вірш Т.Шевченка «У неділю не гуляла»
                                         
            

среда, 27 февраля 2019 г.

                                 Мово  лебедина,  ти одна – єдина.
       У сільській бібліотеці До Міжнародного дня рідної мови  проведено свято    «Мова рідна – найдорожчий скарб».
    Біля книжкової виставки  «Рідна мово, єдина любове!» .учасники гуртка художнього читання продекламували вірші  про мову Амвросія Метлинського "Рідна мова", Григорія Чуприни "Найвищий дар", Олени Пчілки "Рідне слово".

       Ведучі свята Ірина Титула та Софія Семенчук провели із присутніми  на святі читачами мовні ігри «Пошуки синонімів», «Пошуки антонімів», «Схожість і протилежність», «Півслова за вами», загадували мовні загадки - жарти. А також ознайомили присутніх із мовними цікавинками.  В перервах між конкурсами    прозвучали пісні «Мова єднання», «Мово моя»,  які виконали учасники народної самодіяльності сільського Будинку культури.

     

     
                                       Ангели в небо полетіли.
       До 5- ї річниці Революції  Гідності та вшанування  пам’яті Героїв Небесної Сотні  проведено урок - пам’яті «За Україну, за її волю..»
      У сільській бібліотеці  в пам’ять про полеглих  за майбутнє України      розкрито інформаційнно – тематичну виставку  «Небесна сотня воїнів христа» де висвітлено матеріали  подій на майдані та малюнки  дітей присвячені героям Майдану, Бібліотекар провела літературні читання поезій  присвячених Героям Небесної Сотні.
                                   
    Учасники художнього читання сільського будинку культури  ознайомили  присутніх із творами  сучасних авторів Н. Дідух «Небесній сотні присвячується», Н.Прохоренко «Герої не вмирають», С.Мартинюк «І мовчки сотня непокорених героїв», Л.Гринюк «Героям Небесної сотні», Б.Мельничук «Пам’яті  Небесній Сотні». А.Багряної. На закінчення усі присутні пом’янули загиблих хвилиною мовчання.
                                         



      Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя…
   З нагоди дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  30 – ої річниці виведення військ з  Афганістану працівники Куманівецького  закладу культури проведено низку заходів.
 У сільській бібліотеці розкрито інформаційно – тематичну виставку «Афганістан -  мій біль, моя пекуча рана»
                             
    Бібліотекар провела із учнями  урок патріотичного виховання «Афганістан вчив, карав, випробував». На завершення заходу читачі бібліотеки могли ознайомитися із представленими на виставці матеріалами про ті часи холодної і жорстокої війни.
   Проведено святковий концерт – пам'ять   «Далекий у часі, близький у пам’яті біль Афганістану». На свято запрошені односельці – афганці.  Із вступним словом до присутніх у залі звернулися ведучі: Анна Слободянюк, та Яна Титула


  Cільський голова   Титула Андрій Петрович привітав ветеранів  Афганської війни квітами та подякував за мужність та героїзм, побажав міцного здоров’я,  довгих років життя, миру і достатку. Оголосив хвилину мовчання. Вшанувавши хвилиною мовчання пам'ять загиблих на війні, усі присутні занурились в атмосферу патріотичної музики, яку підготували учасники художньої самодіяльності сільського Будинку культури.
     
          Усі присутні у залі мали змогу переглянути   презентацію «Спогади  батьків  воїнів Афганської війни», яку підготувала бібліотекар Тетяна Кухар. На адресу батьків воїнів – афганців  зі щирими словами подяки за їх радість і сльози, за пісню і ласку, за їх дітей, які вони   народили , виховали, віддали свою любов і ніжність звернулися  ведучі свята.
  
     Для батьків  прозвучали пісні у виконанні   Народного  аматорського  фольклорного  колективу  «Мамина калина»,  вокальний жіночий колектив подарував  пісню «Батьківська хата», дитячий танцювальний колектив «Дивограй» виконав танцювальну композицію українського тагнцю. У виконанні Івана Лясового прозвучала  пісня  «Я тебе ненавиджу війна».
    

среда, 20 февраля 2019 г.


                           Герої Крут – приклад для нащадків.
     Вшановуючи  пам’ять  Героїв Крут у сільській бібліотеці розкрито 
виставку – перегляд  «Крути. Подвиг і трагедія».
     Проведено урок мужності «Вічну славу здобували українці біля Крут». Із вступним словом урок відкрила  учитель історії Марія Семенчук,  ведучі А.Карпінська  та  Ю.Колодій розповіли присутнім  про події січня 1918 року.
     В пам'ять  про синів України – борців за її волю  учні  читали  вірші сучасних авторів В.Яніва «Орди шість тисяч іде у люті», Л.Храплива «Немає сліз, нема пісень», О.Варава «Не цвіли ще яблуні духмяні»,  присутні прослухали музичний твір «Бій під Крутами»  на слова В.Яніва. хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять безневинно убитих студентів.
     «Приходитимуть нові покоління й вони пам’ятатимуть про хлопців та дівчат, що віддали все, що мали, - молодість, надії й саме життя за волю України. Вони не загинули – вони пішли в безсмертя! Слава героям!» - завершила урок бібліотекар.
    Анастасія Хміль прочитала вірш В.Криволапа «Любіть Україну, козацькі сини». Усі присутні виконали Гімн України. 
                                           
                    Україно, соборна державо,
                  сонцесяйна колиска моя!.
    Бібліотекар разом із працівниками сільського Будинку культури до 100 річчя  національного свята Соборності України провели літературно – музичний вечір 
                              «Соборність України – єдність нації»
 Під марш січових стрільців до зали внесли прапор України та прозвучав Гімн  України.    
Бібліотекар розповіла  присутнім історичні дані про  Акт злуки України. Запрошений на вечір сільський голова Андрій Петрович Титула привітав присутніх із святом, побажав: мирного неба,  міцного здоров’я та процвітання рідній неньці Україні.           
Учасники гуртка художнього читання сільського будинку культури  декламували вірші про Україну: А.Бортняка «Омріяне пророцтво» М.Вороного «Коли ти любиш рідний край», С.Литвина «Вічно буде Україна», О.Лупій «Суверенна Україна».
   Учасники Народного  аматорського  фольклорного колективу «Перевесло» виконали пісні «Якби я мала крила орлині», «Молитва за Україну», вокальний ансамбль «Горлиця»  виконав пісню на слова Н. Горішної муз. М.Ведмедері «Ти – Україна».  

Танцювальну композицію «Ой єсть в лісі калина» виконав молодший танцювальний колектив «Дивограй». Учасники драматичного гуртка  зіграли уривок із п’єси Григорія Квітки  Основ'яненка -   « Сватання на Гончарівці». Стицька зіграв Іван Лясовий,  Ульяну - Ірина Свічкар, Степана - Павло Моторний.

  У бібліотеці розкрито книжкову виставку «Україна – єдина країна» біля якої бібліотекар провела відео – урок  історії українського народу за соборність і незалежність. 
        
           


воскресенье, 17 февраля 2019 г.


                                             Прийшли щедрувати до вашої хати.
   У  сільському Будинку культури  з метою відродження найдавніших звичаїв  та обрядів зимового циклу   проведено театралізоване дійство «Меланка». Учасники народної творчості сільського Будинку культури представили глядачам театралізоване дійство «Щедруємо і колядуємо з Меланкою». Господарі дійства сільський голова Андрій Титула та бібліотекар сільської бібліотеки Тетяна Кухар розповіли присутнім про святкування  та легенди про Меланку,  зустрічали  колядників та частували їх смачними пирогами.
                                 
   Меланку зіграв Іван Лясовий, козу – Анастасія Хміль, Діда -  директор СБК Володимир Кухар, циганок – Ірина Свічкар,  Тетяна Кадар.


   Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло» виконували колядки та щедрівки.  Переодягнені у  різних персонажів хлопці та дівчата  колядували, жартували та танцювали розважаючи присутніх у залі гляда