четверг, 12 марта 2015 г.

 

 

                   «Шевченкова   криниця».

                                                             
У   Куманівецькій  сільській школі до дня народження  видатного критика, художника та поета       Т.Г.Шевченка  проведено літературно – музичний ранок      « Кобзаре  рідний, з  нами  завжди  ти!».
    Бібліотекарсільської бібліотеки Т.Кухар презентувала присутнім нові книги «Т.Г.Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря. Вінничани про Тараса Шевченка». Учні 7 – 9 класів декламували вірші поета «Заповіт», «Я не здужаю,  нівроку», «І мертвим, і живим, і ненародженим…».
    Учитель української мови та літератури  Олена Бонсевич провела із учнями  3 – 5 класів  конкурсну вікторину по творах Т.Шевченка.
    Учениця  7 класу  Ірина  Свічкар  прочитала   власний вірш присвячений Великому Кобзарю.
    Ваня Лясовий та учні 9 класу  виконали  твори на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє».

    «Пам'ять про геніального поета, Кобзаря , художника, критика ніколи не вмре  в людських серцях. Його твори житимуть вічно. Вони вічно хвилюватимуть людську душу» - такими  словами закінчила зустріч  бібліотекар.









                             «ПАМ'ЯТЬ  БУДЕ   ЖИТИ   У   ВІКАХ».


                                                                             Війна далека, але пам'ять близько
                                                                             На кожнім кроці, в кожнім із сердець.
               І голови схиляєм низько-низько,
               Бо ж у землі сини, чи матір, чи отець…

                 8 березня 1944 році село Куманівці було звільнено від німецько фашистських загарбників. Цій події  7  березня 2015 року був присвячений мітинг – реквієм  біля пам’ятника загиблим воїнам, які полягли захищаючи свою Батьківщину.
           Мітинг відкрила  секретар сільської ради Ф.Л.Багрій . Усі присутні виконали   гімн України.
    «Чи є містечко в Європі, де б не було безіменної могили Невідомого солдата?
  Його ім’я загубилося на  фронтових  шляхах  Великої Вітчизняної війни, його біографія – єдине слово – солдат» -  читали  ведучі – учителі   Олена Бонсевич та Марія Семенчук. Так і в  братській  могилі в центрі села поховано  чотири солдати -  герої , які полягли смертю  хоробрих визволяючи село Куманівці.  Один з цих
  солдатів відомий – лейтенант Сорокін Сергій Петрович,  три інші невідомі солдати.
                     Поминальну панахиду за упокій   загиблих, провів священик Української
  православної церкви  Київського патріархату Отець Олександр. Разом із  присутніми,  церковні півчі виконали  «Молитву за Україну».
 «Вище підіймаймо стяг Пам’яті, щоб ніхто в світі не забув, як втрачали найдорожчих людей, не забув, як чекали першого дня без війни. Дорожіть своїм сьогоденням! Думайте про майбутнє. Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього» - такими словами  у своїй промові до громади села звернувся присутній на мітингу представник із самооборони Віктор Ткачук .
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів.
   Під симфонію Моцата, молодь села, поклали вінок. Учні школи читали вірші.
  У  Куманівецькій   сільській  бібліотеці  до 71 – шої річниці визволення села  та Хмільницького району від  німецько - фашистських загарбників 1941 -1945 рр.

 Розкрита книжкова виставка «дорогами бойової слави» біля якої бібліотекар Тетяна Кухар  провела  виховну годину «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо»  із учнями 5-9 кл.