понедельник, 27 марта 2017 г.



                                  Інтернет скликає друзів.

      На урочисте відкриття оновленої сільської бібліотеки та Інтернет центру  у селі Куманівцях прийшло чимало жителів села. Розділити з ними радісну подію приїхали і районні  керівники: голова районної ради Зоя Григорівна Бонсевич, директор Хмільницької районної бібліотеки для дорослих Зоя Миколаївна  Попова, завідуюча методичним відділом районної бібліотеки для дорослих Олена Михайлівни Мазур, депутат  районної ради с. Куманівці Олександр  Лисий.

     Свято відкрив сільський голова Андрій Петрович Титула, який у своєму виступі  подякував  керівникам районної влади за фінансову підтримку, жителям села за допомогу у проведенні ремонту   сільської бібліотеки, бухгалтеру сільської ради Хміль Л.В. за своєчасне освоєння коштів. В подяку за  турботу про жителів села, за знайдену можливість і бажання зробити людям тепло і красу, вдячні  односельчани піднесли сільському голові запашний коровай.
       З вітальним словом до жителів села звернулася  голова районної ради Бонсевич Зоя Григорівна , яка у своєму виступі наголосила :«Лише маючи дуже велике бажання та згуртувавши спільні сили влади та громади, можна досягти  гарних результатів та успіху».

    Директор районної бібліотеки для дорослих Зоя Миколаївна Попова вручила подяку Відділу культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації  за плідну і творчу працю, ініціативність і професійну майстерність  бібліотекарю Тетяні Кухар та подарувала для бібліотеки  літературу та ауді – книги.

 Гарні слова на адресу сільського  бібліотекаря  Тетяни Кухар  та працівників сільського Будинку культури прозвучали  з вуст районного депутата Лисого Олександра Олександровича.

     Свято прикрасили виступ  аматорів художньої самодіяльності сільського Будинку культури: чоловічий дует у складі Бориса Семенчука та Володимира Кухара, родинний ансамбль Катерини та Андрія Святенків, солістки  Софія Семенчук, Дарина Кухар та танцювальний  дитячий  ансамбль  «Дивограй», жіночий дует  у складі Валентини Багрій та  Надії Лясової та Народний аматорський фольклорний ансамбль «Перевесло». На закінчення бібліотекар Тетяна Кухар подякувала всім хто приймав участь у ремонті  бібліотеки, жінкам майстриням , які випікають смачні короваї Мазур Ганні та Мельник Олені, запашні  хліби – Валентині  Занюк та  Галині Туліновій, майстриням вишивальницям – Ганні Пугач, Галині Янківській, Антоніні Слободянюк, Тамарі Титулі, Світлані Луковій  їх  роботи неодноразово  представляються  як у сільському Будинку культури так і районних виставках,  гостинно запросила усіх присутніх у залі  до  бібліотеки  Інтернет – центру.

 У бібліотеці  дівчата у вишиванках  зустрічали  шановних  гостей  хлібом і сіллю.



                                                                                                    

    




                                     У  вінок  шани  Кобзареві.
     Вшановуючи пам'ять видатного сина українського народу, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу і щастя народу  Тараса  Григоровича  Шевченка  у  сільській бібліотеці розкрито ілюстровано книжкову виставка «Кобзарева струна  не вмирає». Біля  якої відбулися Шевченкові читання  «Слово, якому звучати вічно».
  


 Учасники гуртка художнього читання сільського  Будинку культури  читали  «Кобзар» Т.Г.Шевченка.  Народний  аматорський  фольклорний  колектив  «Перевесло» сільського будинку культури  виконав  пісню  на слова Т.Г.Шевченка  «Плавай, плавай лебідонько».
   У Куманівецькій ЗОШІ –ІІ ст. відбулося  літературно – музичне свято
                  «І знову линуть до нас думи Кобзаря».

    Учні старших класів декламували уривок з поезії Т.Г.Шевченка «І мертвим, і живим…», віршів «Світе ясний…», «Лілея», «І досі сниться…».
      Прозвучали пісні на вірші Шевченка «Зоре моя вечірняя», «Ой літа орел»,  «Реве та стогне Дніпр широкий». На закінчення усі виконали пісню А.Олєйнікової «Пророчий голос Кобзаря».



                

                       Ой  Весно,  Весно,  що ж ти нам принесла?
      Сонцесяйній  весні, що несе із собою гожий день та прекрасні квіти  у Куманівецькій ЗОШ І- ІІ ст.. відбулася літературно – музична композиція зустрічі весни «І знову починається весна». Діти  в українських вишиванках та вбрані у старовинні полотняні  сорочки  водили хороводи «Подоляночку» та «Кривого танця», виконували веснянки «А вже весна, а вже красна», «Прилетіла ластівка», «Ой у лузі калина», «Вийди, вийди, Іванку».
  


       Під звуки ліричної мелодії та щебет птахів  завітала на свято чарівна Весна, яку зіграла Світлана Марценюк, із трьома  місяцями: Березнем,  Квітнем  та Травнем. Кожен місяць розповідав з якими  найшанованішими   весняними   святами  прийшов  до людей.
     

      Діти молодших класів  виконали українську народну пісню «Куди  їдеш Явтуше?». Декламували вірші про весну Т.Корольова  «Пісня про весну», Б.Грінченко «Весна іде»,  А.Костецький «Все прокидається поволі», Л.Яцура «Лелеки  вернулись». 
    

вторник, 28 февраля 2017 г.


                       Бринить, співає  наша  мова.
       Пізнати історію рідної сторони, рідної мови допомагають книги і самобутня творчість нашого народу  саме з метою розкрити  свою любов  та вшанувати нашу рідну мову   у  сільській  бібліотеці  проведено творчий конкурс читців  «Мовою віршів малюємо світ» до Всеукраїнського дня рідної мови .   Учасники декламували вірші про мову:  О.Пчілки «Рідне слово»,  Г. Чуприна «Найвищий дар», В.Сосюри  «О мова моя!», О.Підсухи «Мова»,   вірші поетів земляків  М.Луківа та В.Колодія.


     Учениця  9 класу   Ірина Свічкар  прочитала  свій власний вірш  «у серці піснею озветься".

     Бібліотекар   зачитала   крилаті вислови відомих людей про мову.
      У виконанні солістки Сільського Будинку культури  прозвучала пісня на сл. Н.Янчук «Українська мова».


     Журі у складі Учителя Української  мови та літератури  - О.Бонсевич, директора СБК  - В.Кухар, та керівника народного фольклорного колективу - Т.Околодько,  оголосили результати конкурсу  та вручили грамоти:  перше місце зайняла Ірина Свічкар вірш «Чарівні зерна слова», друге -  Олена Слободянюк вірш Б.Стельмаха «Рідна мова», третє -  Софія Семенчук  вірш В.Дворецького «Очистимо рідну мову». Решта  учасникам   вручені  подяки    за активну участь. 


понедельник, 20 февраля 2017 г.


                            ДУХОВНІ  СВЯТИНІ.
      Почався відлік  останнього місяця зими – лютого.  На останній зимовий місяць припадає  багато свят, серед усіх цих свят найголовніше і найшановніше в народі це Стрітення.
      З метою поглибити знання  про старовинні свята , звичаї, традиції у  бібліотеці   проведено  бесіду «Стрітення   настало, усім нагадало: пора птахів зустрічати». 
 

      Присутні,  старші жінки,  повідали ,  як відзначали  це свято  у нашому селі,  які обрядові дії характерні для цього дня. Адже за  народним повір’ям, саме 15 лютого зима начебто зустрічається з весною, а раніше, коли такої пори року ще не було, то -  з літом. Тобто зима, кажуть люди, йде туди,  де літо, а літо – де була зима. В народі говорять «На Стрітення повертається птиця до гнізда, а хлібороб  - до плуга». Зі Стрітенням  пов’язано чи мало різноманітних прислів’їв та прикмет. Люди щиро вірили в те, яка погода в цей день, такою буду й весна.


                             Їх  долі  обпалені  війною…                      
      У Куманівецькому  закладі  культури щороку проводяться заходи до вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У сільській бібліотеці біля розкритої виставки  « Далекий у часі, близький у пам’яті біль Афганістану» бібліотекар провела виховну годину  познайомила  присутніх із автобіографічними відомостями  героїв хмільницького району   та рідного села, які пройшли цю війну.


     Літературно – музичний вечір – пам'ять «Відлуння Афганістану» зібрав  у глядацькій залі сільського Будинку культури  чи мало люду. Зі смутком  та зі сльозами на очах згадували   страшні  роки війни,  запрошені на зустріч односельчани - колишні афганці: Чорний Анатолій Тимофійович, Луков Василь Степанович, Ядвіжин  Петро Миколайович. 

    Непрохану  сльозу у  глядачів викликав  представлений  фоторепортаж  із  спогадами батьків колишніх афганців, який підготувала бібліотекар Тетяна Кухар.
   Учасники художньої самодіяльності сільського Будинку культури підготували концертну програму.
    Сільський голова привітав колишніх воїнів квітами,подякував за патріотизм та героїзм. Висловив щиру подяку  батькам і матерям ,  які виховали синів – героїв.
   Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих воїнів хмельничан, які загин під час бойових дій в республіці  Афганістан, загиблих на майдані  під час Революції  Гідності, всіх солдатів АТО, які стали на захист Вітчизни і заплатили  страшну ціну: своє життя.
      Про проведений  вечір учасники художньої самодіяльності  разом із воїнами – афганцями зробили фотосвітлини на згадку.