пятница, 13 мая 2016 г.

      «Пам'ять -  нетлінна.  Подвиг – незабутній»

   
Під такою назвою  9 травня у селі Куманівці, біля пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, пройшов урочистий  мітинг – реквієм до дня пам’яті  та  примирення  та  71 –ї річниці Великої Перемоги. 
    Мітинг відкрив сільський голова А.П.Титула  учні школи читали сценарій та списки односельчан, які  загинули  під  час Великої вітчизняної війни, списки  ветеранів, які повернулися з війни, списки вдів,  а також згадали і померлих солдатів Хмільницького району під час АТО. На мітинг запрошені ветерани – односельці   ВВ війни - Червінський  Володимир  Мартинович та Мусій Генадій Петрович. Та ветеранів учасників АТО: Карпінського Петра Петровича, Слободянюка Дмитра Михайловича.
       Від імені ветеранської організації Хмільницького району та депутата до Верховної ради  -  Юрчишина Петра Васильовича привітала  ветеранів  Великої Вітчизняної війни, голова ветеранської  організації с. Куманівці Олена Святенко. У виконанні  учасників художньої самодіяльності  Куманівецького сільського Будинку культури прозвучали пісні  «Степом», «П’є журавка воду», «День Перемоги», «Батько кличе синів», «Пам'ять»,  «9 - Травня».
    На закінчення учні прочитали спільну молитву за Україну.

    У сільській бібліотеці  перед розкритою книжковою виставкою  «Пам'ять, обпалена війною»  проведено годину пам’яті  «Вклонімося великим тим рокам» для учнів 3 – 9 класів.  Бібліотекар ознайомила присутніх із  представленими на виставці книгами:  «Книги  Пам’яті України. Вінницька область», Фелікс Левітас «Друга світова війна: український вимір»,Сергій Гальчак  «Визволення Вінниччини від фашистських загарбників», «У боях за Вінниччину». «Пам’ять нетлінна. Подвиг – незабутній» книга про земляків Хмільницького краю в роки ВВ війни. Та книга, видана Хмільницькою районною організацією ветеранів України «П’є журавка воду – воду п’є одна», яка створена  на основі спогадів  надломлених гіркою долею воєнного лихоліття солдатських вдів.







   ТО ПАМ'ЯТЬ З  ПРИСМАКОМ  ПОЛИННИМ.
    До 30 – ти річчя від  дня чорнобильської трагедії проведено  літературну  годину – пам'ять  «Дзвони Чорнобиля».
                                                                                Чи буде квітень,  як завжди,
                                                                                 Дарунком весняної  здоби
                                                                                 Чи власним іменем біди
                                                                                 Ми назвемо його – «Чорнобиль»!
                                                                                 Чи, може, викинем  його
                                                                                 З календарів своїх , допоки
                                                                                 Нас темний грітиме вогонь
                                                                                  Ще не відкритих  ізотопів?
                                                                                                          О. Шарваро
     Відкрила  годину -  пам'ять      Юлія  Колодій  віршем  Б.Олійника  «Сім».
          Вступне слово  зробила  бібліотекар  Т.Кухар, яка у своєму виступі         оголосила тему  та мету заходу. Ведучі  Анна Слободянюк та  Анастасія   Бонсевич читали сценарій.
           На свято були запрошені ліквідатори наслідків аварії на  ЧАЕС,  Лясовий  Дмитро   Феліксович, Околодько Василя Івановича ,  Андрія   Ядвіжина, та вдову померлого  ліквідатора Ріпея Павла Павловича,  Ніну  Миколаївну.
           Учні школи: Аліна Карпінська , Даша  Кухар , Павло Моторний читали вірші про трагедію на Чорнобільській  атомній  електростанції,   сучасних поетів  П.Мельника, М.Сом, М. Пасняк,Б.Приступа, М. Сингаївського.
            Всі вірші  читалися під супровід мелодій П.Чайковського «Маленький реквієм», п’єса « Аве Марія» Ф.Шуберта. Під музику  «Лакримоза» («Реквієм»)В.Моцарта  усі встали  і  хвилиною  мовчання  пом’янули  усіх покійних.       
     Чорнобильську мадонну зіграла Анастасія Кухар.
     По закінченню  учні розстелили рушник на ньому поставили обід  для    померлих.                 
                                                             Бути людиною – не дуже просто,
                                                             Бути людиною – геройство в наші дні.
                                                             Встати і крикнути з трибуни, з                                                                              помосту:
                                                            «О, люди! Залишайтесь людьми!».
Такими  словами,  під музику Ф.Шуберта,  була  закінчена  година – пам'ять.




                                        «ПТАШИНИЙ ДИВОСВІТ»
    Для учнів 1 – 4 класів у бібліотеці с. Куманівці, проведено   бесіду «Значення птахів у природі та житті людини» під час бесіди  діти познайомилися із різними видами  та родами  птахів. Відгадували загадки про птахів та розповідали цікаві історії із життя, які із ними траплялися.

     Бібліотекар – Тетяна Кухар, познайомила дітей із рідкісними видами птахів, які занесені до Червоної Книги, та розповіла про птахів, які представлені на виставці «Пернаті друзі наші менші».

четверг, 14 апреля 2016 г.

                                            
                                     Сміємося, допоки живі!
          До Всесвітнього Дня сміху із учнями 5 – 9 класів проведено вечір гумору «Хочете жити на втіху, частіше помирайте від сміху». Перед  проведенням вечора перед учасниками поставлено завдання, придумати будь  - який жарт і розіграти його.
    Бібліотекар присутнім розповіла цікаві події  в історії виникнення  та започаткування Дня сміху, а також познайомила  із творчістю чарівника сміху – Остапа Вишні.
   Учні розповідали веселі бувальщини із  життя О. Вишні  «Забув», «Сюди -  лап, туди -  гульк» із новели «Як я працюю». « А Вишню бачив?», «Генеральна репетиція».  А також народні бувальщини із життя Л.Глібова, І.С.Нечуя  - Левицького, Василя Стефаника, Максима Рильського.

  Вечір проходив з усмішками, жартами, анекдотами, веселими піснями і призами. Учасники не тільки згадували кумедні випадки, що траплялися з ними, а й брали участь у вікторині «І жартома, і всерйоз», придумували веселі назви до смішних світлин. На закінчення  учасники показували свої видумані жарти, які підготували до початку вечора, глядачі щедро нагороджували оплесками кожного з виконавців.



             Подорож  у  місто  Книгоград.
У бібліотеці пройшов тиждень дитячого читання. «У книжковому королівстві»
І день. Відкриття «Тижня читання» лінійка (оголошення плану проведення заходу)
 1.Книжкова виставка «У книжковому королівстві».
 2.Проведення благодійної акції «Моя улюблена книга – сільській бібліотеці»   (оголошення, звернення до читачів).
 3.Екскурсія – знайомство для учнів 1 – го класу.
ІІ день.
 1.Інформхвилинка «Як книга прийшла до людей»( для учнів 1 -4 кл.)
 2. диспут «Як допомагає читання в навчанні» (для учнів 5 -6 кл.)
 3. Бібліотечний урок «Читай місто і зустріч у ньому».
ІІІ день.
  1.Інтелектуальна гра «Розумники і розумниці» (для 5 -9 кл.)
  2. Урок художньої праці «Живи книго».
  3. Огляд періодичних видань  (для молоді)
ІV день.
  1.Читацька конференція «Читаємо новинку» ( для учнів 1 -9 кл.)
  2.Бібліотечний урок «Країна казкова – країна книжкова» (для 1- 6 кл.)
  3.інформаційна анкета для учнів старших класів.
V день.
1.     Конкурс коміксів «Бережіть книгу!» (для учнів 3 -4 кл.)
2.     Гра «Щасливий випадок» (для учнів 8 класу)

3.     Підведення підсумків «Тижня читання».





П’янке тепло Тарасового слова.

      До дня народження Т.Г.Шевченка у бібліотеці відбувся виховний захід «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережемо», Свято відкрила бібліотекар, яка представила присутнім книжкову виставку «Шевченкова правда, сила народ розбудила». Діти читали вірші юних  поетів, в яких вони висловлюють шану Тарасові «Вічний, як правда» І.Міщанин, «На Чернечій горі» Ю.Гриньків, «А хто ми є?» Я.Омельченко, «Українська Біблія «Кобзар» І.Сава. Власний вірш «Шевченку» презентувала Ірина Свічка. Коротенькі інсценівки із творів   Т.Шевченка зіграли учасники драматичного гуртка, А.Червінська, Н.Бонсевич,  В. Трофимишин, Т.Кухар. Директор СБК В.Кухар  прочитав «Народні бувальщини про Тараса Шевченка.   
    Учасники художньої самодіяльності сільського Будитнку культури виконали  пісні на слова Т.Шевченка «Зоре моя вечірняя»,   «Плавай, плавай лебедонько»

     На закінчення бібліотекар із присутніми провела  вікторину «Що ми знаємо про Шевченка».


                                                          Народні промисли.


     З метою прищеплення  та поширення у дітей  любові до українських традицій та обрядів бібліотека провела урок народознавства « В руках майстрів народжується диво». Розповідь йшла про  вишиванні роботи майстринь села: Лукової Світлани, Швець Галини. Присутнім були представлені їхні роботи на виставках «Рушники – то матусі моєї роки», «Сорочку мати вишила мені». А також присутні ознайомилися із вишиваною роботою на полотні, майстринь – старожилів села, чиї роботи знаходяться у сільському Будинку культури. По закінченню учні відвідали майстриню Ганну Пугач, яка радо розповіла  і представила свої роботи : серветки та вишиті подушки