пятница, 20 ноября 2015 г.


День працівників культури та аматорів народного мистецтва.
Культпрацівник – професія від бога

А Бог – Отець не кожному даєКоли вже стали Ви біля порогаВіддайте серце до кінця своє.Нехай лунає грім оваційПотоком хлинуть почуттяЗнайдіть себе у творчій праціЗасяйте над буденністю життя.


Директор сільського Будинку культури , бібліотекар, керівник  Народного  фольклорного аматорського жіночого ансамблю   разом  із головою ветеринарної організації с. Куманівці  Святенко Оленою Василівною  відвідали  колишніх  працівників культури ,  директорів сільського Будинку культури  Ганну Стахівну Луговацьку , з її ініціативи було створено у 1986 році фольклорний аматорський жіночий  ансамбль «Перевесло» та Євдокію Гнатівну Лісіцину, а також  учасників  фольклорного колективу  - Ганну Данилівну  Мусій, Марію Іванівну Присяжну, які з початку його  заснування  були активними   учасниками.  Привітали  усіх  зі святом працівників культури та аматорів народного мистецтва. 





                           Незабутні  фарби  осені.

      
У Куманівецькій  ЗОШ  до  свята  осені  було організовано виставку – конкурс  « Осінній вернісаж»  на якому кожен  клас представляв  композиції  із квітів, фруктів та овочів.  До захисту своїх робіт виконували пісні та вірші  на задану тему . Члени журі, учителі та  учні старших класів,  підбивши підсумки  переможцями оголосили  учнів  6 класу.
         У дитячому садочку бібліотека провела  літературно –  музичний ранок  «Осінь по землі крокує» на якому  діти розповідали вірші про осінь, співали пісні, відгадували загадки, водили  хороводи.
  Усі присутні виконали пісню Тіни Кароль «Україна – це Ми».
У сільській бібліотеці розкрито книжкову виставку «Із сивої глибини віків бере початок українська мова».



                                  Плекатимеш  мову,  цвістимуть слова.
   
У сільській Загальноосвітній школі  бібліотека  спільно із сільським Будинком культури і учителями молодших класів провели із учнями 3 -  4 класів   літературно – музичний  урок – мандрівку  в минуле   до  Дня  української писемності  та мови «Піднімемо завісу віків».
   Під симфонію Моцарта   учні декламували вірші . Ведучі  Дарина Кухар та Анна Слободянюк розповіли  присутнім про літописця Нестора, та  Кирила  і   Мефодія   - творців слов’янської  писемності. Роль  Нестора  Літописця   зіграв учень  5   класу – Андрій Святенко.   Присутні  переглянули  відео – фільм    перший  -  виникнення та розвиток української писемності, другий про Преподобного  Нестора  Літописця. Бібліотекар провела із учнями «Мовний турнір».  Під час декламування «Молитви про Україну»   по черзі  присутні передавали запалену свічку.
   Закінчуючи  свято бібліотекар звернулася до присутніх: « Кожен громадяни України повинен добре знати рідну  мову, збагачувати її, бути готовим захистити українську мову від тих, хто зневажає  її, бо, захищаючи рідну мову, захищаєш свій народ, його гідність, його право на існування, право на майбутнє».  Усі присутні виконали пісню Тіни Кароль «Україна – це Ми».
   У сільській бібліотеці розкрито книжкову виставку «Із сивої глибини віків бере початок українська мова».





 

вторник, 29 сентября 2015 г.

   «Інформаційне серце  бібліотеки».
     
У  бібліотеці    проведено  бібліотечний  урок  на тему  « У світі каталогів, картотек, періодичних видань».
    Урок відбувся у формі конкурсної  гри  між  учнями 5 та 6 класів. .
    Журі  складалося із 5 чоловік ( учні 9 класу та учителів української  мови та літератури – Євгенія Карпінська ,  зарубіжної літератури – Оксана Михалюк).
    У  першому конкурсі «Твій друг і помічник – книга» , перевірили знання елементів книги  і  їх призначення, серед  учасників.
   Другий конкурс «Вірні друзі читачів» , допоміг  пригадати  довідково – бібліографічний апарат бібліотеки.
 Третій конкурс  (домашнє завдання) «Невигадані історії».
   Учасникам конкурсу було дано домашнє завдання: під час відвідування  бібліотеки  звернути увагу на неординарні ситуації  , що відбуваються  між бібліотекарем і читачами. Виразити це у формі малюнка чи слова. Учасниками  уроку  були почуті розмови читачів і бібліотекаря.
  У четвертому конкурсі «Що, де, коли, чому?»
   Учасники конкурсу вибирали   картки   із завданнями  . За допомогою довідково -  бібліографічного апарату бібліотеки протягом  5  хвилин  знайти  відповідь на запитання.
   Коли  учасники шукали відповідь на  запитання , між уболівальниками  був розіграний  конкурс «Бібліотечний  калейдоскоп».
   По закінченню  переможцям  вручено призи (Книги) «Кращому знавцеві енциклопедій та словників», «Кращому знавцеві каталогів і картотек», «Кращому  уболівальнику».






среда, 2 сентября 2015 г.

Дзвоник кличе до школи

     Свято першого дзвоника  провела  Куманівецька ЗОШ  І –ІІ ст. Урочиста частина проходила на подвір’ї  біля школи. Під «Марш Січових козаків»  кращі учні школи внесли прапор. Усі присутні виконали  Гімн України. Гарні слова подяки на адресу учителів прозвучали від випускників. Директор школи  Ядвіжин В.В. привітав учнів із початком навчального року, побажав гарного здоров’я  та мирного неба,  вручив першокласникам подарунки від Районної райдержадміністрації, а також зачитав наказ по школі про прийняття  6  учнів до першого класу. Із вітальними  словами звернулися до школярів  запрошені: виконуюча обов’язки  сільського голови Багрій Ф.Л. та представник від ФГ «Велес – Арс» Лисий О.О., який вручив дітям першого класу комплекти шкільного приладдя.  Випускники провели першокласників до пам’ятника загиблим воїнам і поклали квіти.

 

 
 Після урочистої частини усіх присутніх запросили до школи на перший уроки  на патріотичну тему «Ми нація єдина». Із вступним словом урок розпочала  заступник директора Семенчук М.В. Учні старших класів підготували  та виконали пісні про Україну. Богдан Грицишин , Світлана Марценюк, Олена Слободянюк декламували вірші. Діти винесли свічі і всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих АТО. Ведучі уроку Анна Слободянюк та Анастасія Бонсевич провели із присутніми вікторину «Чи знаю я Україну?». На закінчення уроку учні виконали «Молитву за Україну». 



воскресенье, 23 августа 2015 г.

Житиме вічно моя Україна.

  У сільському Будинку культури до Дня Незалежності України відбувся святковий концерт «Україна – свята моя земле». Під пісню Т.Петриненко «Україна» концерт відкрили ведучі  Ольга Карпінська та Євген Янківський.

Свято продовжив вокальний молодіжний колектив у їх виконанні прозвучали пісні «Розкажи про країну», «Сопілка». «Я України син» вик. Директор СБК В.Кухар. У святі взяли участь родина Лясових Ірина Наталія та Іван  виконали твори  «Лише у нас на Україні», «Моя Україна» та вперше на сцені прозвучала «Пісенька про друзів» у виконані Каті та Андрія Святенків. 

Інсценізацію за твором Ю.Шкрумеляка «Українські діти» зіграли Саша Багрій, Катя Святенко та бібліотекар Т.Кухар,  після якої,  дитячий вокальний колектив виконав пісню «Ми всі діти українські».

 Бурхливими оплесками зустрічали глядачі найменших учасників художньої самодіяльності Сашу Червінського та Катю Лисюк, які виконали пісню «Найкращі друзі».
    Гарні слова вітання на адресу рідного краю  та сільської громади прозвучали у виступі Виконуючої обов’язки сільського голови Ф.Л.Багрій.
   Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих учасників , які боролися за визволення України під час ВВ війни та загиблих АТО.   На фоні музики Моцарта діти винесли свічі і прочитали «Молитву за Україну».
   У виконанні солістів С.Семенчук  прозвучали пісні «Я маленька Українка», Д.Кухар «Україні», «Але ж я тебе любила».
 Народний фольклорний аматорський  колектив «Перевесло» виконав українські народні пісні «Ой вийду я на долину», «Якби я мала крила орлині». 

Гарного настрою на святі задав дитячий танцювальний колектив  який виконав композиції сучасних та українського танців. 

Учасники драматичного колективу представили глядачам інсценізацію «Гаряча пора іспитів».

Солісти Д.Кухар та Н.Лясова виконали фінальну пісню «Україна – це ми». Усі присутні на святі виконали гімн України.

   У фойє сільського Будинку культури представлена виставка дитячих малюнків «Мій край -  намистинка Поділля, росинка матінки – землі».

суббота, 22 августа 2015 г.

Наш стяг у золоті й блакиті

У Куманівецькій сільській бібліотеці до Дня Державного прапора України відбулася  літературно - музична година  «Небесно – золотий наш стяг». Під «Марш  Січових козаків» до бібліотеки внесли прапор. Бібліотекар Тетяна Кухар розповіла історію виникнення Державного прапора. Учні декламували вірші про прапор І.Драча, Н.Поклад та вірші В.Крищенко «Два кольори»,Д.Чередниченко «Єдина країна», В.Самійленко «Україна». У виконанні вокального молодіжного колективу прозвучали  пісні  на  муз. Л. Мельник сл. М.Боярина «Моя Україна», муз. О.Білаша сл.. Д.Павличка  «Пісня про Україну».