воскресенье, 23 августа 2015 г.

Житиме вічно моя Україна.

  У сільському Будинку культури до Дня Незалежності України відбувся святковий концерт «Україна – свята моя земле». Під пісню Т.Петриненко «Україна» концерт відкрили ведучі  Ольга Карпінська та Євген Янківський.

Свято продовжив вокальний молодіжний колектив у їх виконанні прозвучали пісні «Розкажи про країну», «Сопілка». «Я України син» вик. Директор СБК В.Кухар. У святі взяли участь родина Лясових Ірина Наталія та Іван  виконали твори  «Лише у нас на Україні», «Моя Україна» та вперше на сцені прозвучала «Пісенька про друзів» у виконані Каті та Андрія Святенків. 

Інсценізацію за твором Ю.Шкрумеляка «Українські діти» зіграли Саша Багрій, Катя Святенко та бібліотекар Т.Кухар,  після якої,  дитячий вокальний колектив виконав пісню «Ми всі діти українські».

 Бурхливими оплесками зустрічали глядачі найменших учасників художньої самодіяльності Сашу Червінського та Катю Лисюк, які виконали пісню «Найкращі друзі».
    Гарні слова вітання на адресу рідного краю  та сільської громади прозвучали у виступі Виконуючої обов’язки сільського голови Ф.Л.Багрій.
   Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих учасників , які боролися за визволення України під час ВВ війни та загиблих АТО.   На фоні музики Моцарта діти винесли свічі і прочитали «Молитву за Україну».
   У виконанні солістів С.Семенчук  прозвучали пісні «Я маленька Українка», Д.Кухар «Україні», «Але ж я тебе любила».
 Народний фольклорний аматорський  колектив «Перевесло» виконав українські народні пісні «Ой вийду я на долину», «Якби я мала крила орлині». 

Гарного настрою на святі задав дитячий танцювальний колектив  який виконав композиції сучасних та українського танців. 

Учасники драматичного колективу представили глядачам інсценізацію «Гаряча пора іспитів».

Солісти Д.Кухар та Н.Лясова виконали фінальну пісню «Україна – це ми». Усі присутні на святі виконали гімн України.

   У фойє сільського Будинку культури представлена виставка дитячих малюнків «Мій край -  намистинка Поділля, росинка матінки – землі».

суббота, 22 августа 2015 г.

Наш стяг у золоті й блакиті

У Куманівецькій сільській бібліотеці до Дня Державного прапора України відбулася  літературно - музична година  «Небесно – золотий наш стяг». Під «Марш  Січових козаків» до бібліотеки внесли прапор. Бібліотекар Тетяна Кухар розповіла історію виникнення Державного прапора. Учні декламували вірші про прапор І.Драча, Н.Поклад та вірші В.Крищенко «Два кольори»,Д.Чередниченко «Єдина країна», В.Самійленко «Україна». У виконанні вокального молодіжного колективу прозвучали  пісні  на  муз. Л. Мельник сл. М.Боярина «Моя Україна», муз. О.Білаша сл.. Д.Павличка  «Пісня про Україну».



четверг, 13 августа 2015 г.

«Тільки пам'ять не сивіє»
    
У фойє сільського Будинку культури  до 70 ти річчя Перемоги над нацизмом у Європі,  відбулася  виставка  - перегляд   «Повік ті дні із пам’яті не стерти». На виставці представлений стенд «Останній воїн» на якому розміщені матеріали про ветеранів  - односельчан Великої Вітчизняної війни, які ще залишилися серед  живих. Бібліотекар розповіла присутнім про  бойові заслуги ветеранів.
     Продовжуючи  бесіду у  сільській бібліотеці присутнім була представлена   книжкова  виставка  «Війна пропущена крізь серце». Запрошена на вечір учитель історії -  Марія  Василівна  Семенчук  розповіла  цікаві факти з історії  ІІ світової  війни.
  Бібліотекар провела презентацію книги «П’є  журавка воду - воду  п’є одна»   книги -  пам'ять про вдів  фронтовиків, на плечах яких в період війни тримався тил.

  


среда, 13 мая 2015 г.


  Мітинг  присвячений дню  пам’яті та примирення   та 70 – ї річниці Перемоги  над нацизмом у Європі.
  
8 травня біля пам’ятника загиблим  воїнам в роки Великої Вітчизняної війни. пройшов  урочистий  мітинг,  під гаслом  «Вічна слава героям».
Мітинг відкрила  В.о. сільського голови Багрій Ф.Л. поминальну панахиду за упокій загиблих провів священик української  православної церкви Київського патріархату  Отець Олександр  підчас панахиди ведучі –  А.Карпінська, Ю.Колодій читали списки загиблих односельчан, які не повернулися із війн, а також списки ветеранів, які повернулися після війни додому, але уже померлі.
   Учні школи читали вірші.
   Ветеран – Генадій Петрович Мусій привітав всіх присутніх зі святом.
    Із вітальним словом до односельчан звернулася і голова ветеранської організації Н.К.Кравчук.
   На мітинг був запрошений учасник АТО - Карпінський Петро Петрович, який у своєму виступі привітав односельців та побажав  мирного неба над головою.
         Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих .
  Під звучання пісні «Степом» відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим  воїнам та до стели «Вклонімося вдові фронтовика.
       Присутні на мітингу  прочитали спільну молитву за Україну та Гімн України.

По закінченню, делегація на чолі з виконуюча обов’язки сільського голови Багрій Ф.Л. та головою ветеранської організації Н.К.Кравчук, відвідали  ветеранів  Великої  Вітчизняної  війни -  Мусія Генадія Петровича, Червінського Володимира Мартиновича, привітали зі святом та вручили грошову допомогу від  директора ФГ «Дар – 5» О.О. Гончаренка та продукти від ПП. -  Цися С. та Марущака П.Д.




Полеглих пам’ятаємо, шануємо живих.

9 Травня об 10.00 год. в сільському Будинку культури  відбувся святковий  концерт під назвою «Полеглих пам’ятаємо, шануємо живих».
  У концерті брали участь художні колективи: жіночий фольклорний аматорський Народний колектив «Перевесло», який виконав твори   «Віє вітер холодний лютневий», «Ой війна, війна та      Всесвітняя…».
Жіночий вокальни колектив «Горлиця» виконали твори «Коли ти в армію підеш», «Пісня на добро».
 Молодіжний колектив пісню «Клен - зелений», «Світ без війни».
Учасники колективу художнього читання під мелодію Вівальді запалили свічі та декламували вірш «Гори свіча».
Солісти  Валентина Багрій ушанувавши пам'ять героїв виконала пісню «Лелеченьки» із репертуару М.Шпак,  пісню В. Дерпака «9 – Травня» виконав Володимир Кухар, Софія Семенчук привітала  всіх  у залі  присутніх піснею «Маки червоні», пісню А. Олейнікової «А пам'ять жива» виконав Іван Лясовий, Даша Кухар виконала твір на слова Б.Гури, музику В.Івасюка «Балада про мальви». Непрохану сльозу у присутніх викликала  пісня «На долині тумани», яку виконав  родинний дует Володимира та Дарини Кухар.
   Овацію аплодисментів у глядачів викликали виступи наймолодших  учасниць  художньої  самодіяльності Софії Семенчук та Катерини Святенко які привітали ветеранів та всіх присутніх жінок у залі з Днем матері.
   Наймолодший  дитячий танцювальний колектив виконав танець «Гребіночка». Старшим танцювальним колективом було виконано танцювальні композиції «Хустинка» та «Вуличні танці».
        Ведучі: Даша Кухар та Ольга Карпінська вітали ветеранів та присутніх зі святом читаючи сценарій.
       По закінченню концерту Народний фольклорний колектив виконав «Молитву за Україну» усі  учасники художньої самодіяльності виконали пісню «Перемога» сл..Ю.Рибчинського муз. Ніколо солісти Дарина  та Тетяна Кухар.

     Виконуюча обов’язки   сільського голови  Багрій Ф.Л.  привітав всіх присутніх зі святом, ветеранам подякував  за Перемогу, а усіх жінок із Днем Матері.



среда, 1 апреля 2015 г.

«Там де живе мудрість»

                У  Куманівецькій сільській бібліотеці    до тижня  дитячого читання  «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», проведено   бібліотечний  урок  на тему «Там де живе мудрість».
         Урок відбувся у формі конкурсної  гри  між  учнями 5 та 6 класів.
    Журі  складалося із 5 чоловік ( учні 9 класу та учителів української  мови та зарубіжної літератури – Євгенія Карпінська , Оксана Михалюк).
         У  першому конкурсі «Твій друг і помічник – книга» , перевірили знання елементів книги  і  їх призначення, серед  учасників.
         Другий конкурс «Вірні друзі читачів» , допоміг  пригадати  довідково – бібліографічний апарат бібліотеки.
 Третій конкурс  (домашнє завдання) «Невигадані історії».
         Учасникам конкурсу було дано домашнє завдання: під час відвідування  бібліотеки  звернути увагу на неординарні ситуації, що відбуваються  між бібліотекарем і читачами. Виразити це у формі малюнка чи слова. Учасниками  уроку  були почуті розмови читачів і бібліотекаря.
         У четвертому конкурсі «Що, де, коли, чому?» учасники вибирали   картки   із завданнями. За допомогою довідково -  бібліографічного апарату бібліотеки протягом  5  хвилин  знайти  відповідь на запитання. Коли  учасники шукали відповідь на  запитання, між уболівальниками  був розіграний  конкурс «Бібліотечний  калейдоскоп».
         По закінченню  переможцям  вручено призи (книги) «Кращому знавцеві енциклопедій та словників», «Кращому знавцеві каталогів і картотек», «Кращому  уболівальнику».





четверг, 12 марта 2015 г.

 

 

                   «Шевченкова   криниця».

                                                             
У   Куманівецькій  сільській школі до дня народження  видатного критика, художника та поета       Т.Г.Шевченка  проведено літературно – музичний ранок      « Кобзаре  рідний, з  нами  завжди  ти!».
    Бібліотекарсільської бібліотеки Т.Кухар презентувала присутнім нові книги «Т.Г.Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря. Вінничани про Тараса Шевченка». Учні 7 – 9 класів декламували вірші поета «Заповіт», «Я не здужаю,  нівроку», «І мертвим, і живим, і ненародженим…».
    Учитель української мови та літератури  Олена Бонсевич провела із учнями  3 – 5 класів  конкурсну вікторину по творах Т.Шевченка.
    Учениця  7 класу  Ірина  Свічкар  прочитала   власний вірш присвячений Великому Кобзарю.
    Ваня Лясовий та учні 9 класу  виконали  твори на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє».

    «Пам'ять про геніального поета, Кобзаря , художника, критика ніколи не вмре  в людських серцях. Його твори житимуть вічно. Вони вічно хвилюватимуть людську душу» - такими  словами закінчила зустріч  бібліотекар.