среда, 13 мая 2015 г.


  Мітинг  присвячений дню  пам’яті та примирення   та 70 – ї річниці Перемоги  над нацизмом у Європі.
  
8 травня біля пам’ятника загиблим  воїнам в роки Великої Вітчизняної війни. пройшов  урочистий  мітинг,  під гаслом  «Вічна слава героям».
Мітинг відкрила  В.о. сільського голови Багрій Ф.Л. поминальну панахиду за упокій загиблих провів священик української  православної церкви Київського патріархату  Отець Олександр  підчас панахиди ведучі –  А.Карпінська, Ю.Колодій читали списки загиблих односельчан, які не повернулися із війн, а також списки ветеранів, які повернулися після війни додому, але уже померлі.
   Учні школи читали вірші.
   Ветеран – Генадій Петрович Мусій привітав всіх присутніх зі святом.
    Із вітальним словом до односельчан звернулася і голова ветеранської організації Н.К.Кравчук.
   На мітинг був запрошений учасник АТО - Карпінський Петро Петрович, який у своєму виступі привітав односельців та побажав  мирного неба над головою.
         Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих .
  Під звучання пісні «Степом» відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим  воїнам та до стели «Вклонімося вдові фронтовика.
       Присутні на мітингу  прочитали спільну молитву за Україну та Гімн України.

По закінченню, делегація на чолі з виконуюча обов’язки сільського голови Багрій Ф.Л. та головою ветеранської організації Н.К.Кравчук, відвідали  ветеранів  Великої  Вітчизняної  війни -  Мусія Генадія Петровича, Червінського Володимира Мартиновича, привітали зі святом та вручили грошову допомогу від  директора ФГ «Дар – 5» О.О. Гончаренка та продукти від ПП. -  Цися С. та Марущака П.Д.




Полеглих пам’ятаємо, шануємо живих.

9 Травня об 10.00 год. в сільському Будинку культури  відбувся святковий  концерт під назвою «Полеглих пам’ятаємо, шануємо живих».
  У концерті брали участь художні колективи: жіночий фольклорний аматорський Народний колектив «Перевесло», який виконав твори   «Віє вітер холодний лютневий», «Ой війна, війна та      Всесвітняя…».
Жіночий вокальни колектив «Горлиця» виконали твори «Коли ти в армію підеш», «Пісня на добро».
 Молодіжний колектив пісню «Клен - зелений», «Світ без війни».
Учасники колективу художнього читання під мелодію Вівальді запалили свічі та декламували вірш «Гори свіча».
Солісти  Валентина Багрій ушанувавши пам'ять героїв виконала пісню «Лелеченьки» із репертуару М.Шпак,  пісню В. Дерпака «9 – Травня» виконав Володимир Кухар, Софія Семенчук привітала  всіх  у залі  присутніх піснею «Маки червоні», пісню А. Олейнікової «А пам'ять жива» виконав Іван Лясовий, Даша Кухар виконала твір на слова Б.Гури, музику В.Івасюка «Балада про мальви». Непрохану сльозу у присутніх викликала  пісня «На долині тумани», яку виконав  родинний дует Володимира та Дарини Кухар.
   Овацію аплодисментів у глядачів викликали виступи наймолодших  учасниць  художньої  самодіяльності Софії Семенчук та Катерини Святенко які привітали ветеранів та всіх присутніх жінок у залі з Днем матері.
   Наймолодший  дитячий танцювальний колектив виконав танець «Гребіночка». Старшим танцювальним колективом було виконано танцювальні композиції «Хустинка» та «Вуличні танці».
        Ведучі: Даша Кухар та Ольга Карпінська вітали ветеранів та присутніх зі святом читаючи сценарій.
       По закінченню концерту Народний фольклорний колектив виконав «Молитву за Україну» усі  учасники художньої самодіяльності виконали пісню «Перемога» сл..Ю.Рибчинського муз. Ніколо солісти Дарина  та Тетяна Кухар.

     Виконуюча обов’язки   сільського голови  Багрій Ф.Л.  привітав всіх присутніх зі святом, ветеранам подякував  за Перемогу, а усіх жінок із Днем Матері.



среда, 1 апреля 2015 г.

«Там де живе мудрість»

                У  Куманівецькій сільській бібліотеці    до тижня  дитячого читання  «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», проведено   бібліотечний  урок  на тему «Там де живе мудрість».
         Урок відбувся у формі конкурсної  гри  між  учнями 5 та 6 класів.
    Журі  складалося із 5 чоловік ( учні 9 класу та учителів української  мови та зарубіжної літератури – Євгенія Карпінська , Оксана Михалюк).
         У  першому конкурсі «Твій друг і помічник – книга» , перевірили знання елементів книги  і  їх призначення, серед  учасників.
         Другий конкурс «Вірні друзі читачів» , допоміг  пригадати  довідково – бібліографічний апарат бібліотеки.
 Третій конкурс  (домашнє завдання) «Невигадані історії».
         Учасникам конкурсу було дано домашнє завдання: під час відвідування  бібліотеки  звернути увагу на неординарні ситуації, що відбуваються  між бібліотекарем і читачами. Виразити це у формі малюнка чи слова. Учасниками  уроку  були почуті розмови читачів і бібліотекаря.
         У четвертому конкурсі «Що, де, коли, чому?» учасники вибирали   картки   із завданнями. За допомогою довідково -  бібліографічного апарату бібліотеки протягом  5  хвилин  знайти  відповідь на запитання. Коли  учасники шукали відповідь на  запитання, між уболівальниками  був розіграний  конкурс «Бібліотечний  калейдоскоп».
         По закінченню  переможцям  вручено призи (книги) «Кращому знавцеві енциклопедій та словників», «Кращому знавцеві каталогів і картотек», «Кращому  уболівальнику».





четверг, 12 марта 2015 г.

 

 

                   «Шевченкова   криниця».

                                                             
У   Куманівецькій  сільській школі до дня народження  видатного критика, художника та поета       Т.Г.Шевченка  проведено літературно – музичний ранок      « Кобзаре  рідний, з  нами  завжди  ти!».
    Бібліотекарсільської бібліотеки Т.Кухар презентувала присутнім нові книги «Т.Г.Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря. Вінничани про Тараса Шевченка». Учні 7 – 9 класів декламували вірші поета «Заповіт», «Я не здужаю,  нівроку», «І мертвим, і живим, і ненародженим…».
    Учитель української мови та літератури  Олена Бонсевич провела із учнями  3 – 5 класів  конкурсну вікторину по творах Т.Шевченка.
    Учениця  7 класу  Ірина  Свічкар  прочитала   власний вірш присвячений Великому Кобзарю.
    Ваня Лясовий та учні 9 класу  виконали  твори на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє».

    «Пам'ять про геніального поета, Кобзаря , художника, критика ніколи не вмре  в людських серцях. Його твори житимуть вічно. Вони вічно хвилюватимуть людську душу» - такими  словами закінчила зустріч  бібліотекар.









                             «ПАМ'ЯТЬ  БУДЕ   ЖИТИ   У   ВІКАХ».


                                                                             Війна далека, але пам'ять близько
                                                                             На кожнім кроці, в кожнім із сердець.
               І голови схиляєм низько-низько,
               Бо ж у землі сини, чи матір, чи отець…

                 8 березня 1944 році село Куманівці було звільнено від німецько фашистських загарбників. Цій події  7  березня 2015 року був присвячений мітинг – реквієм  біля пам’ятника загиблим воїнам, які полягли захищаючи свою Батьківщину.
           Мітинг відкрила  секретар сільської ради Ф.Л.Багрій . Усі присутні виконали   гімн України.
    «Чи є містечко в Європі, де б не було безіменної могили Невідомого солдата?
  Його ім’я загубилося на  фронтових  шляхах  Великої Вітчизняної війни, його біографія – єдине слово – солдат» -  читали  ведучі – учителі   Олена Бонсевич та Марія Семенчук. Так і в  братській  могилі в центрі села поховано  чотири солдати -  герої , які полягли смертю  хоробрих визволяючи село Куманівці.  Один з цих
  солдатів відомий – лейтенант Сорокін Сергій Петрович,  три інші невідомі солдати.
                     Поминальну панахиду за упокій   загиблих, провів священик Української
  православної церкви  Київського патріархату Отець Олександр. Разом із  присутніми,  церковні півчі виконали  «Молитву за Україну».
 «Вище підіймаймо стяг Пам’яті, щоб ніхто в світі не забув, як втрачали найдорожчих людей, не забув, як чекали першого дня без війни. Дорожіть своїм сьогоденням! Думайте про майбутнє. Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього» - такими словами  у своїй промові до громади села звернувся присутній на мітингу представник із самооборони Віктор Ткачук .
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів.
   Під симфонію Моцата, молодь села, поклали вінок. Учні школи читали вірші.
  У  Куманівецькій   сільській  бібліотеці  до 71 – шої річниці визволення села  та Хмільницького району від  німецько - фашистських загарбників 1941 -1945 рр.

 Розкрита книжкова виставка «дорогами бойової слави» біля якої бібліотекар Тетяна Кухар  провела  виховну годину «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо»  із учнями 5-9 кл. 



четверг, 26 февраля 2015 г.


Вони за тим злетіли в небо,
щоб в мирі й щасті ми жили…

 20 лютого бібліотека  спільно із сільським Будинком культури  провели у школі виховну годину пам’яті  Героїв  Небесної  Сотні  та річниці Майдану.
      Вступним словом бібліотекар Тетяна Кухар   розпочала  виховну  годину , ведучі Аліна Карпінська та Юлія Колодій  зачитали списки загиблих на майдані. Під пісню «Пливе кача по тисині»  учасники  запалили поминальні свічі та хвилиною мовчання  вшанували пам'ять загиблих героїв.
    Учні декламували вірші  Оксани Максимишин  «Звернення сина до матері»,Олега Побережного «Герої не вмирають», «Світить місяць».
  У виконанні солістів художньої самодіяльності  Івана  Лясового  прозвучала  пісня – балада «Мальви», Дарини  Кухар « Ти солдат України», Тетяни  Семенчук «Мамо не плач», Володимира Кухара  «Не спи моя рідна земля».
    Учитель історії Марія Семенчук у своєму виступі детально   розповіла про  події  які розгорталися на майдані  останні  місяці 2013 і початку 2014 року.
   На закінчення виховної години  усі присутні  заспівали «Молитву за Україну».   
У сільській бібліотеці розкрито виставку – пам'ять  «Герої Небесної Сотні».






среда, 18 февраля 2015 г.

«Незгасає пам’яті свіча».
 
Саме під такою назвою  14 лютого спільно із школою та сільською бібліотекою у  Куманівецькому  сільському будинку культури відбувся виховний,  благодійний   концерт  вшанування  учасників  бойових  дій  на  сході України   та    26 – ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану.  На вечір були запрошені хлопці - односельчани, які пройшли крізь пекло афганської війни.  
       Бібліотекар Тетяна Кухар розповіла  присутнім  про  мету зустрічі. Ведучі узауч. школи Марія Семенчук та керівник Народного фольклорного колективу Тетяна Околодько  зачитали короткі біографічні дані про  хлопців  під  час  їх проходження служби  та виконання свого інтернаціонального обов’язку. Сільський голова Андрій Петрович Титула привітав колишніх воїнів квітами, подякував  за патріотизм та героїзм, висловив щиру подяку батькам і матерям, які виховали синів - героїв  . Закликав присутніх бути не байдужими до подій на сході, взяти участь у благодійності .
         На вечір завітали  волонтери Хмільницького району  односельчанин Євгеній Луговацький та керівник ГО «Народне віче» Микола Михальнюк. Які представили присутнім аматорський  відео – репортаж  про волонтерську діяльність та  допомогу  бійцям у зоні АТО. У своєму виступі Микола Михальнюк привітав воїнів – афганців, та подякував учасникам концерту та громаді села за підтримку  Української армії продуктами та грошовою допомогою.
    Протягом двох годин зі сцени лунали патріотичні пісні у  виконанні  аматорського  фольклорного  Народного   колективу  «Перевесло» :«Десь в краю далекім», «Журавлі». Вокального жіночого колективу «Червоні маки», «Ласкаво просимо». Вокальних молодіжних та дитячих колективів: «Молитва за Україну», «Пісня – побажання». Танцювальний колектив «Дивограй», сільського Будинку культури представив глядачам композиції сучасних та народних танців .
    Ветеран  афганець -  Чорний Анатолій Тимофійович   подякував учасникам художньої самодіяльності  за  вечір  проведений на їх честь, побажав усім присутнім  здоров’я, родинного благополуччя , мирного неба над головою, щоб ніхто  більше не пережив страшної болі втрати.
    « Сьогодні ми з вами  не маємо права не  згадати , про  страшні події,  які відбуваються на сході України. Де безневинно гинуть мирні жителі, солдати, тисячі поранених та скалічених, сотні вбитих. Ми не повинні стояти осторонь , адже це наша земля, наші брати та сестри. І тому наша зустріч  відбувається за підтримки учасників бойових дій» : - продовжили свято  ведучі .
  Діти винесли свічі . Усі присутні хвилиною   мовчання    вшанували  пам’ять  загиблих   воїнів хмільничан, які загинули під час бойових дій в Афганістані, та  хлопців, які пережили страшну війну, повернулися живими додому…, але не дожили до сьогоднішнього дня. Яких  уже немає серед нас.  Серед них  і  свого земляка - односельчанина – Титулу  Віктора Івановича (1969 – 2000).
Всіх загиблих  солдатів АТО, які стали на захист Вітчизни і  заплатили страшну ціну : своє життя.         
      Літературно – музичну композицію   «Заплакало небо дощами» продекламували учасники художнього читання.
     У  виконанні  солістів  художньої самодіяльності прозвучали пісні: «Слава», «Ти солдат України»- виконала Дарина Кухар, «Любов длиною в жизнь», «Україна – це ми» - Олена Боровська, «Брат», «Не спи моя рідна земля» - Володимир Кухар. « Молитва за Україну», «Шкільний роман» - Іван Лясовий.
   На закінчення концерту учасники привітали присутніх із Днем закоханих. У виконанні солістки В.Багрій та учасників танцювального колективу  прозвучала  пісня «Палала» , інсценізацію «Кохання не зміряєш грошима» представили глядачам учасники драматичного гуртка.                
      Біля двох годин тривала зустріч, із слізьми на очах. На якій прозвучали гіркі  спогади солдатів , слова радості і смутку, слова подяки героям за виконаний ними інтернаціональний обовязок, щирі і теплі слова вітання, бурхливі аплодисменти від глядачів.
   При вході до зали було встановлено скриньку. В яку вносили благодійні внески. Кошти , які зібрано під час благодійного концерту було передано на лікування пораненого «Кіборга»з м. Хмільник Дмитра Бондара.
15 лютого директор ФГ «Велес – Арс» Гончаренко Олександр Олександрович із інженером – миханіком Лисим Олександром Олександровичем  відвідали родини колишніх воїнів – афганців привітали їх квітами та грошовою допомогою.

   Схилімо голови  перед світлою пам’яттю тих хто віддав своє життя за світле майбутнє відійшовши у вічність. Немає слів, які можуть передати весь біль втрати. Події тих днів не повинні згаснути в народній пам'яті . Про це  нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал  - людська пам'ять, яку нащадки несуть у вічність в своїх серцях.