пятница, 23 января 2015 г.

   « Соборна мати – Україна  одна на всіх  як  оберіг».    

22 січня  до Дня Соборності України  бібліотека спільно із сільським Будинком культури та школою провели  виховні заходи  із  громадою села.
 У  сільській   бібліотеці  розкрито книжкову виставку
                       «Україна моя, благодатна земля».
У сільській школі проведено бібліотечний урок на патріотичну  тему
                              «Україна єдина країна».
 Мету заходу   у вступному  слові  розповіла  бібліотекар  сільської  бібліотекар  Т.І.Кухар. Під  козацький марш учні  внесли державний прапор України. Ведучі Анна Слободянюк та Анастасія Бонсевич  розповідали про державні символи України -  прапор, герб,  та гімн.   Учителька історії Марія Василівна  Семенчук розповіла присутнім про події, які відбулися  22 січня  на майдані Незалежності у Києві . Діти зачитали  імена  загиблих  героїв  небесної  сотні. На їх честь  запалили поминальну свічу,  та їх пам'ять  вшанували хвилиною мовчання.  На закінчення   усі  заспівали гімн України.

      У сільському Будинку культури проведено літературно – музичний ранок «Ми єдині і по духу, і по крові».  Ведучі Дарина Кухар та Ольга Карпінська  у сценарії  пов’язали  долю України із  подіями майдану та сьогоднішніми подіями на Сході.      Учасники колективу художнього читання  декламували вірші про Україну: Л.Костенко, М.Сингаївського, М.Адаменка, В.Симоненка, П. Перебейніса. Вокальний жіночий колектив виконав твори «Моя Україна» на сл.. Ю.Рибчинського, муз.Ніколо, «На Україні» на сл. І муз. М. Янченка.  Пісня  «Над широким Дніпром» на сл.. і муз. П.Сівченка  прозвучала у виконані солістки Д.Кухар.   Пам’яті героїв небесної сотні  солістка Тетяна Семенчук виконала пісню  «Мамо не плач», директор СБК пісню «Не спи моя рідна земля».  Сільський голова  у своєму виступі закликав людей не бути байдужими до людської біди,  та пом’янути у сіх загиблих,  які полягли смертю хоробрих на майдані та на сході України хвилиною мовчання.



вторник, 16 декабря 2014 г.




          
              Ой  на  вечорницях  дівки  чарівниці.

У Куманівцях уже традицією стало кожного року відзначати   свято Андрія.   Так і цього  року  13 грудня о 17.00 год.  у  сільському   Будинку культури  відбулися Андріївські  вечорниці.
   Свято відкрила Тетяна Семенчук із піснею «Україна вишивана». Учасники драматичного гуртка Куманівецького сільського Будинку культури представили глядачам  уривок із п’єси  Миколи  Куліша  «97».
   Ведучі Ольга Карпінська та Даша  Кухар запросили  присутніх у залі  глядачів на веселі вечорниці. «Ми хочемо, щоб   сьогодні  ожили перед  вами  вечорниці в ніч на Андрія, а  ігри, забави нагадали молодість батькам, бабусям, дідусям».
      Гей на наших вечорницях, хто сумує розвеселися.
      Ігри, танці, небилиці. Гарні будуть вечорниці!.
Саме так, господиня вечорниць,  Тетяна Кухар підбадьорювала глядачів у залі. Із українською народною піснею «Пішла мати до роду гуляти» завітали на вечорниці жіночий аматорський Народний колектив «Перевесло» у їх виконанні прозвучала іще  пісня  «Ой грайте музики». Поспішили і слідом дівчата із спеченою калитою із залу виходячи співали пісню «Чом ти не прийшов» пісню підхопили присутні в залі та учасники на сцені.  Потім усі дівчата по черзі гадали. Господиня розповіла, як колись святкували  Андрія .
     Хлопці   дражнилися  із   дівчатами  переспівуючись жартівливих пісень. Потім  під пісню «Баняки», яку виконав Володимир Кухар хлопці та дівчата  пішли до танцю. Натанцювавшись  досхочу , хлопці їхали  на коцюбі, перетанцювавши її,  до сонця калити промовляючи «їду, їду Калиту кусати». Дівчата роздали калиту в залі глядачам. Під пісню «Вечорниці» продовжилися гуляння, господиня вечорниць запросила всіх до танцю, танцювали  на сцені і в залі дорослі та діти.
  Свято продовжилося невеличкою концертною програмою, яку підготували учасники художньої самодіяльності у виконанні солістки Даши Кухар прозвучали пісні про Україну,молодіжний вокальний колектив виконав твір «Пісня солов’їна» ,  танцювальною композицією, порадував глядачів танцювальний колектив  «Дивограй», у виконанні вокального жіночого ансамблю прозвучали  українські народні пісні «В саду гуляла», «Через сад – виноград». Близько двох годин проходило свято на яке зібралося чи мало глядачів як дітей так і дорослих.











понедельник, 8 декабря 2014 г.

«З дитинства йдемо до Тараса»


                           «З дитинства йдемо до Тараса».
      
У фойє  Куманівецького сільського Будинку культури до 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка розкрито виставку дитячих  малюнків  по творах  поета 
«У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє».   Поряд із виставкою  глядачам представлена книжкова виставка «Шлях Кобзаря – це шлях народу». Біля  виставок 4 грудня відбулася  бесіда   перегляд із учнями 5 – 7 класів.  Діти  із захопленням  розглядали виставки  малюнків та із радістю показували  роботи, які намалювали саме вони. Бібліотекарем проведена бесіда   із дітьми  по творах Т.Г.Шевченка «Мені тринадцятий минало…».    



суббота, 22 ноября 2014 г.


Минуле живе, доки його пам’ятають

21 листорада в Куманівецькій сільській бібліотеці оформлено  книжкову виставку «Чорним болем пече серце… голодомор 1932 – 1933рр.» на виставці були представлені книги поета – земляка  хмільницького краю    М. Дороша  - «Чорні покоси», «Запланований мор», «Червоний терор».





    Проведено  урок історичної пам’яті: «І сторіччя не зітруть ті стражденні дні голодомору». Діти читали вірші про голодомор, ведучі  Анна Слободянюк  та Іван Лясовий читали спогади старожилів  про  голод у селі : Нечай М. (1917 р.н.), Бартюка Франца (1912 р.н.),  усі присутні запалили свічі та хвилиною мовчання пом’янули жертв голодного 1932 – 1933рр.



   22 листопала  о 13.00 годині біля хреста встановленого  на честь загиблим  під час голодомору відбувся мітинг – реквієм  «Жнива скорботи».  Із вступним  словом   відкрив  мітинг сільський голова Андрій  Петрович Титула.
 Мітинг – реквієм  «Жнива скорботи» вели завуч ЗОШ І-ІІ ст.. Марія Семенчук та бібліотекар Тетяна Кухар, учні 9  та 8 класів  читали вірші. Ведучі зачитали списки померлих односельчан   в роки голодних 1932 -33 рр. пом’янули їх  хвилиною мовчання та запалили поминальні свічі.



среда, 5 ноября 2014 г.


«Така краса лише на Україні»

У фойє сільського Будинку культури  розкрита  виставка  народних умільців с. Куманівці «Така краса лише у нас на Україні». На виставці були представлені роботи по дереву – В.Карпінського (Кухонні доски, рамки, оправи),  дитячі роботи по квілінгу  Анни  Слободянюк, Діани Юрчишиної, Софії Семенчук, Наталії солдатової,  в’язання крючком (хустки, шарфи) -  Любов  Коростій, Аліни Карпінської, представлені роботи ручної вишивки (сорочки, картини, подушки, серветки, рушники) – Марії Присяжної, Антоніни Слободянюк, Галини Янківської.

Ручні роботи ( рамочки до фотографій) – Ольги Околодько.





«Інформаційне  серце  бібліотеки».
    
У  бібліотеці    проведено  бібліотечний  урок  на тему  « У світі каталогів, картотек, періодичних видань».
    Урок відбувся у формі конкурсної  гри  між  учнями 7 та 8 класів. .
    Журі  складалося із 5 чоловік ( учні 9 класу та учителів української  мови та літератури – Євгенія Карпінська ,  зарубіжної літератури – Оксана Михалюк).
    У  першому конкурсі «Твій друг і помічник – книга» , перевірили знання елементів книги  і  їх призначення, серед  учасників.
   Другий конкурс «Вірні друзі читачів» , допоміг  пригадати  довідково – бібліографічний апарат бібліотеки.
 Третій конкурс  (домашнє завдання) «Невигадані історії».
   Учасникам конкурсу було дано домашнє завдання: під час відвідування  бібліотеки  звернути увагу на неординарні ситуації  , що відбуваються  між бібліотекарем і читачами. Виразити це у формі малюнка чи слова. Учасниками  уроку  були почуті розмови читачів і бібліотекаря.
  У четвертому конкурсі «Що, де, коли, чому?»
   Учасники конкурсу вибирали   картки   із завданнями  . За допомогою довідково -  бібліографічного апарату бібліотеки протягом  5  хвилин  знайти  відповідь на запитання.
   Коли  учасники шукали відповідь на  запитання , між уболівальниками  був розіграний  конкурс «Бібліотечний  калейдоскоп».
   По закінченню  переможцям  вручено призи (Книги) «Кращому знавцеві енциклопедій та словників», «Кращому знавцеві каталогів і картотек», «Кращому  уболівальнику».






Шляхами бойової слави


28 жовтня  до 70 річчя визволення України від іноземних поневолювачів    у с. Куманывці  до пам’ятника загиблим воїнам, які загинули  в роки  Великої Вітчизняної війни  покладено квіти,їх пам'ять  вшанували хвилиною мовчання. У бібліотеці розкрито виставку «Війна пропущена крізь серце» відбулася бесіда із молоддю  «Шляхами бойової слави»,  була запрошена  учителька історії Марія Семенчук, яка розповіла про події визволення Хмільницького району. Сілький голова А.П.Титула , голова ветеранської організації Н.К.Овчарук відвідали  учасників  інвалідів  Великої Вітчизняної  війни привітали їх зі святом та вручили грошову допомогу.