вторник, 22 декабря 2015 г.

         «Забілів снігами гай, іде святий Миколай»
     У Куманівецькій  ЗОШ І –ІІ ст. до дня святого  Миколая  відбувся літературно – музичний ранок для дітей  « Святий Миколай – чародій, святитель, діток покровитель».   Ведучі свята -  Андрій Лисюк, Тетяна Ляшуга розповіли присутнім  притчу про життя святого апостола Миколая. Діти читали вірші, співали пісні про Миколая :  «Ой хто, хто Миколая любить», «Завтра прийде Миколай», «Святий Миколай ти до нас завітай».

  Святого Миколая зіграв учень 7 класу – Вася Космінський, ангели – Софія Семенчук, Катя Святенко, Світлана Свічкар принесли дітям дарунки від святого Миколая: яблука, цукерки, іграшки, а хлопчики – чортенята принесли для неслухняних, лінивих та бешкетників -  різочки. Місяць – Богдан Лисий освітлював  дорогу  святому, а лісові звірі ( ведмідь, заєць , кабан та ворон)  допомагали  Миколаю у дорозі, та затанцювали гопачок. Таку інсценізацію  зіграли  діти. На закінчення свята усі учасники заспівали пісню «Дякуєм тобі святий Миколай».





среда, 16 декабря 2015 г.

«Андрію, Андрію даруй нам надію».
                З давніх – давен наша Україна славиться величними традиційними  святами й обрядам. Так і у Куманівцях  кожного  року  святкують  одне  із свят, яке завжди відзначали  батьки, діди, прадіди  велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день   пам’яті   мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозваного. Перед початком вечорниць  учасники драматичного колективу  представили  глядачам  інсценізацію «Язиката Феська».
Ведучі Ольга Карпінська та Анастасія Червінська  запросили присутніх на веселі вечорниці. Господиня вечорниць  - бібліотекар Тетяна Кухар, зустрічала у своїй господі дівчат із калитою,  провела ворожіння із дівчатами, перед тим як розпочами ворожити дівчата просили : « Андрію, Андрію, на тебе я надіюсь. Хочем долю свою знати, просим тебе помагати». На вечорниці  завітав Народний аматорський фольклорний колектив «Перевесло» у виконання яких прозвучали українські народні пісні «Ой чорна я си чорна», «По той бік гора», старіщі жінки із колективу розповіли дівчатам  як проводили  вечорниці за їх молодості. Із піснею, та жартами завітали на гостину  і хлопці, разом із дівчатами хлопці виконали українську народну пісню «Чом ти не прийшов», дівчата заспівали жартівливу пісню «Кучерики». Із українською народною піснею «Чи ти не знаєш де я мешкаю» та варениками  на вечорниці прийшли молодиці – учасниці жіночого вокального колективу «Горлиця». Господар вечорниць  Володимир Кухар  порадував  присутніх  гуморескою   В. Коряка «Срібне весілля» та запросив присутніх до танцю. Танцювали усі учасники та присутні у залі. Під кінець вечорниць  хлопці  їхали до сонця калити  промовляючи «Їду, їду калиту кусати…». Дівчата почастували усіх учасників та присутніх у залі варениками, та калитою. Дует  Галина Янківська та Марія Колісник  привітали  Андріїв  піснею «Один місяць сходить». Біля двох годин на  вечорницях звучали українські народні пісні, сміх, жарти, танці. Сільський голова  Андрій Петрович Титула, подякував учасникам художньої самодіяльності за прекрасний настрій  подарований   глядачам. « Дуже  важливо, що ми знаємо традиції та звичаї нашого народу, адже без минулого, нема майбутнього» - такими словами закінчив свою промову голова.







вторник, 1 декабря 2015 г.

                              «Горить свіча… А, може, то душа?..»
   Саме під такою назвою у Куманівецькій  ЗОШ  І- ІІ ст., школа  спільно із бібліотекою та сільським Будинком культури  провели  виховний   захід  вшанування світлої пам’яті  безневинно  замучених голодом  та політичними   репресіями  людей.
        Запаливши свічі пам’яті , учні читали вірші, ведучі  бібліотекар Т.Кухар  та  учениця 9 класу Анастасія  Бонсевич  зачитали  присутнім  історичні факти та цифри загиблих під час голодомору 1932 – 1933рр.,  а також спогади односельчан – старожилів  про  події  голодних   років   на терені  села.
         На захід було запрошено сільського голову Андрія Петровича Титулу, який звернувся до присутніх  та оголосив хвилину мовчання. Та  учительку – пенсіонера  Кравчук  Ніну  Кирилівну, яка розповіла свої спогади про  голодні роки. На закінчення свого виступу  Ніна Кирилівна побажала  усім присутнім , щоб ті страшні  роки  ніхто  ніколи не  пережив, миру на землі та хліба на столі. На заході представлений перегляд  літератури   М.Дороша «Запланований мор», «Плач білого янгола», Червоні покоси», а також  « Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932 – 33рр», «Голод 33».
    «Літію» за загиблими  проспівали  півчі церкви  Київського патріархату.

    У сільській бібліотеці  розкрита книжкова виставка «Здригається від спогадів душа», біля якої сільський бібліотекар провела із учнями бесіду « жнива скорботи».






                           «Мої права  та обов’язки»

     Бібліотека спільно із сільським Будинком  культури  провели виховну годину із молоддю по правознавству   « Незнання закону не звільняє від відповідальності». Бібліотекар  познайомила  присутніх  із літературою яка була представлена на виставці «Правове коло». На зустріч запрошено  юриста  - студентку вищого навчального закладу –  Червінську Анастасію Володимирівну, яка провела із молоддю  бесіду на тему  «Злочин та види кримінального покарання». А також  надала юридичну консультацію з представлених присутніми  різних життєвих ситуацій. По закінченню  бібліотекар провела з присутніми брейн – ринг «Правова абетка».

      «Право  поширюється на всі сфери нашого життя, воно необмежене ні в просторі, ні в часі. Не забувайте, що поважаючи права інших людей  ви спонукаєте їх довіряти вам, поважати ваші права»  -  такими словами  завершила виховну годину бібліотекар.






пятница, 20 ноября 2015 г.


День працівників культури та аматорів народного мистецтва.
Культпрацівник – професія від бога

А Бог – Отець не кожному даєКоли вже стали Ви біля порогаВіддайте серце до кінця своє.Нехай лунає грім оваційПотоком хлинуть почуттяЗнайдіть себе у творчій праціЗасяйте над буденністю життя.


Директор сільського Будинку культури , бібліотекар, керівник  Народного  фольклорного аматорського жіночого ансамблю   разом  із головою ветеринарної організації с. Куманівці  Святенко Оленою Василівною  відвідали  колишніх  працівників культури ,  директорів сільського Будинку культури  Ганну Стахівну Луговацьку , з її ініціативи було створено у 1986 році фольклорний аматорський жіночий  ансамбль «Перевесло» та Євдокію Гнатівну Лісіцину, а також  учасників  фольклорного колективу  - Ганну Данилівну  Мусій, Марію Іванівну Присяжну, які з початку його  заснування  були активними   учасниками.  Привітали  усіх  зі святом працівників культури та аматорів народного мистецтва. 





                           Незабутні  фарби  осені.

      
У Куманівецькій  ЗОШ  до  свята  осені  було організовано виставку – конкурс  « Осінній вернісаж»  на якому кожен  клас представляв  композиції  із квітів, фруктів та овочів.  До захисту своїх робіт виконували пісні та вірші  на задану тему . Члени журі, учителі та  учні старших класів,  підбивши підсумки  переможцями оголосили  учнів  6 класу.
         У дитячому садочку бібліотека провела  літературно –  музичний ранок  «Осінь по землі крокує» на якому  діти розповідали вірші про осінь, співали пісні, відгадували загадки, водили  хороводи.
  Усі присутні виконали пісню Тіни Кароль «Україна – це Ми».
У сільській бібліотеці розкрито книжкову виставку «Із сивої глибини віків бере початок українська мова».



                                  Плекатимеш  мову,  цвістимуть слова.
   
У сільській Загальноосвітній школі  бібліотека  спільно із сільським Будинком культури і учителями молодших класів провели із учнями 3 -  4 класів   літературно – музичний  урок – мандрівку  в минуле   до  Дня  української писемності  та мови «Піднімемо завісу віків».
   Під симфонію Моцарта   учні декламували вірші . Ведучі  Дарина Кухар та Анна Слободянюк розповіли  присутнім про літописця Нестора, та  Кирила  і   Мефодія   - творців слов’янської  писемності. Роль  Нестора  Літописця   зіграв учень  5   класу – Андрій Святенко.   Присутні  переглянули  відео – фільм    перший  -  виникнення та розвиток української писемності, другий про Преподобного  Нестора  Літописця. Бібліотекар провела із учнями «Мовний турнір».  Під час декламування «Молитви про Україну»   по черзі  присутні передавали запалену свічку.
   Закінчуючи  свято бібліотекар звернулася до присутніх: « Кожен громадяни України повинен добре знати рідну  мову, збагачувати її, бути готовим захистити українську мову від тих, хто зневажає  її, бо, захищаючи рідну мову, захищаєш свій народ, його гідність, його право на існування, право на майбутнє».  Усі присутні виконали пісню Тіни Кароль «Україна – це Ми».
   У сільській бібліотеці розкрито книжкову виставку «Із сивої глибини віків бере початок українська мова».