четверг, 12 марта 2015 г.

 

 

                   «Шевченкова   криниця».

                                                             
У   Куманівецькій  сільській школі до дня народження  видатного критика, художника та поета       Т.Г.Шевченка  проведено літературно – музичний ранок      « Кобзаре  рідний, з  нами  завжди  ти!».
    Бібліотекарсільської бібліотеки Т.Кухар презентувала присутнім нові книги «Т.Г.Шевченко і Вінниччина», «З іменем Кобзаря. Вінничани про Тараса Шевченка». Учні 7 – 9 класів декламували вірші поета «Заповіт», «Я не здужаю,  нівроку», «І мертвим, і живим, і ненародженим…».
    Учитель української мови та літератури  Олена Бонсевич провела із учнями  3 – 5 класів  конкурсну вікторину по творах Т.Шевченка.
    Учениця  7 класу  Ірина  Свічкар  прочитала   власний вірш присвячений Великому Кобзарю.
    Ваня Лясовий та учні 9 класу  виконали  твори на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя», «По діброві вітер виє».

    «Пам'ять про геніального поета, Кобзаря , художника, критика ніколи не вмре  в людських серцях. Його твори житимуть вічно. Вони вічно хвилюватимуть людську душу» - такими  словами закінчила зустріч  бібліотекар.









                             «ПАМ'ЯТЬ  БУДЕ   ЖИТИ   У   ВІКАХ».


                                                                             Війна далека, але пам'ять близько
                                                                             На кожнім кроці, в кожнім із сердець.
               І голови схиляєм низько-низько,
               Бо ж у землі сини, чи матір, чи отець…

                 8 березня 1944 році село Куманівці було звільнено від німецько фашистських загарбників. Цій події  7  березня 2015 року був присвячений мітинг – реквієм  біля пам’ятника загиблим воїнам, які полягли захищаючи свою Батьківщину.
           Мітинг відкрила  секретар сільської ради Ф.Л.Багрій . Усі присутні виконали   гімн України.
    «Чи є містечко в Європі, де б не було безіменної могили Невідомого солдата?
  Його ім’я загубилося на  фронтових  шляхах  Великої Вітчизняної війни, його біографія – єдине слово – солдат» -  читали  ведучі – учителі   Олена Бонсевич та Марія Семенчук. Так і в  братській  могилі в центрі села поховано  чотири солдати -  герої , які полягли смертю  хоробрих визволяючи село Куманівці.  Один з цих
  солдатів відомий – лейтенант Сорокін Сергій Петрович,  три інші невідомі солдати.
                     Поминальну панахиду за упокій   загиблих, провів священик Української
  православної церкви  Київського патріархату Отець Олександр. Разом із  присутніми,  церковні півчі виконали  «Молитву за Україну».
 «Вище підіймаймо стяг Пам’яті, щоб ніхто в світі не забув, як втрачали найдорожчих людей, не забув, як чекали першого дня без війни. Дорожіть своїм сьогоденням! Думайте про майбутнє. Хто забуває минуле, той не вартий майбутнього» - такими словами  у своїй промові до громади села звернувся присутній на мітингу представник із самооборони Віктор Ткачук .
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів.
   Під симфонію Моцата, молодь села, поклали вінок. Учні школи читали вірші.
  У  Куманівецькій   сільській  бібліотеці  до 71 – шої річниці визволення села  та Хмільницького району від  німецько - фашистських загарбників 1941 -1945 рр.

 Розкрита книжкова виставка «дорогами бойової слави» біля якої бібліотекар Тетяна Кухар  провела  виховну годину «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо»  із учнями 5-9 кл. 



четверг, 26 февраля 2015 г.


Вони за тим злетіли в небо,
щоб в мирі й щасті ми жили…

 20 лютого бібліотека  спільно із сільським Будинком культури  провели у школі виховну годину пам’яті  Героїв  Небесної  Сотні  та річниці Майдану.
      Вступним словом бібліотекар Тетяна Кухар   розпочала  виховну  годину , ведучі Аліна Карпінська та Юлія Колодій  зачитали списки загиблих на майдані. Під пісню «Пливе кача по тисині»  учасники  запалили поминальні свічі та хвилиною мовчання  вшанували пам'ять загиблих героїв.
    Учні декламували вірші  Оксани Максимишин  «Звернення сина до матері»,Олега Побережного «Герої не вмирають», «Світить місяць».
  У виконанні солістів художньої самодіяльності  Івана  Лясового  прозвучала  пісня – балада «Мальви», Дарини  Кухар « Ти солдат України», Тетяни  Семенчук «Мамо не плач», Володимира Кухара  «Не спи моя рідна земля».
    Учитель історії Марія Семенчук у своєму виступі детально   розповіла про  події  які розгорталися на майдані  останні  місяці 2013 і початку 2014 року.
   На закінчення виховної години  усі присутні  заспівали «Молитву за Україну».   
У сільській бібліотеці розкрито виставку – пам'ять  «Герої Небесної Сотні».






среда, 18 февраля 2015 г.

«Незгасає пам’яті свіча».
 
Саме під такою назвою  14 лютого спільно із школою та сільською бібліотекою у  Куманівецькому  сільському будинку культури відбувся виховний,  благодійний   концерт  вшанування  учасників  бойових  дій  на  сході України   та    26 – ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану.  На вечір були запрошені хлопці - односельчани, які пройшли крізь пекло афганської війни.  
       Бібліотекар Тетяна Кухар розповіла  присутнім  про  мету зустрічі. Ведучі узауч. школи Марія Семенчук та керівник Народного фольклорного колективу Тетяна Околодько  зачитали короткі біографічні дані про  хлопців  під  час  їх проходження служби  та виконання свого інтернаціонального обов’язку. Сільський голова Андрій Петрович Титула привітав колишніх воїнів квітами, подякував  за патріотизм та героїзм, висловив щиру подяку батькам і матерям, які виховали синів - героїв  . Закликав присутніх бути не байдужими до подій на сході, взяти участь у благодійності .
         На вечір завітали  волонтери Хмільницького району  односельчанин Євгеній Луговацький та керівник ГО «Народне віче» Микола Михальнюк. Які представили присутнім аматорський  відео – репортаж  про волонтерську діяльність та  допомогу  бійцям у зоні АТО. У своєму виступі Микола Михальнюк привітав воїнів – афганців, та подякував учасникам концерту та громаді села за підтримку  Української армії продуктами та грошовою допомогою.
    Протягом двох годин зі сцени лунали патріотичні пісні у  виконанні  аматорського  фольклорного  Народного   колективу  «Перевесло» :«Десь в краю далекім», «Журавлі». Вокального жіночого колективу «Червоні маки», «Ласкаво просимо». Вокальних молодіжних та дитячих колективів: «Молитва за Україну», «Пісня – побажання». Танцювальний колектив «Дивограй», сільського Будинку культури представив глядачам композиції сучасних та народних танців .
    Ветеран  афганець -  Чорний Анатолій Тимофійович   подякував учасникам художньої самодіяльності  за  вечір  проведений на їх честь, побажав усім присутнім  здоров’я, родинного благополуччя , мирного неба над головою, щоб ніхто  більше не пережив страшної болі втрати.
    « Сьогодні ми з вами  не маємо права не  згадати , про  страшні події,  які відбуваються на сході України. Де безневинно гинуть мирні жителі, солдати, тисячі поранених та скалічених, сотні вбитих. Ми не повинні стояти осторонь , адже це наша земля, наші брати та сестри. І тому наша зустріч  відбувається за підтримки учасників бойових дій» : - продовжили свято  ведучі .
  Діти винесли свічі . Усі присутні хвилиною   мовчання    вшанували  пам’ять  загиблих   воїнів хмільничан, які загинули під час бойових дій в Афганістані, та  хлопців, які пережили страшну війну, повернулися живими додому…, але не дожили до сьогоднішнього дня. Яких  уже немає серед нас.  Серед них  і  свого земляка - односельчанина – Титулу  Віктора Івановича (1969 – 2000).
Всіх загиблих  солдатів АТО, які стали на захист Вітчизни і  заплатили страшну ціну : своє життя.         
      Літературно – музичну композицію   «Заплакало небо дощами» продекламували учасники художнього читання.
     У  виконанні  солістів  художньої самодіяльності прозвучали пісні: «Слава», «Ти солдат України»- виконала Дарина Кухар, «Любов длиною в жизнь», «Україна – це ми» - Олена Боровська, «Брат», «Не спи моя рідна земля» - Володимир Кухар. « Молитва за Україну», «Шкільний роман» - Іван Лясовий.
   На закінчення концерту учасники привітали присутніх із Днем закоханих. У виконанні солістки В.Багрій та учасників танцювального колективу  прозвучала  пісня «Палала» , інсценізацію «Кохання не зміряєш грошима» представили глядачам учасники драматичного гуртка.                
      Біля двох годин тривала зустріч, із слізьми на очах. На якій прозвучали гіркі  спогади солдатів , слова радості і смутку, слова подяки героям за виконаний ними інтернаціональний обовязок, щирі і теплі слова вітання, бурхливі аплодисменти від глядачів.
   При вході до зали було встановлено скриньку. В яку вносили благодійні внески. Кошти , які зібрано під час благодійного концерту було передано на лікування пораненого «Кіборга»з м. Хмільник Дмитра Бондара.
15 лютого директор ФГ «Велес – Арс» Гончаренко Олександр Олександрович із інженером – миханіком Лисим Олександром Олександровичем  відвідали родини колишніх воїнів – афганців привітали їх квітами та грошовою допомогою.

   Схилімо голови  перед світлою пам’яттю тих хто віддав своє життя за світле майбутнє відійшовши у вічність. Немає слів, які можуть передати весь біль втрати. Події тих днів не повинні згаснути в народній пам'яті . Про це  нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал  - людська пам'ять, яку нащадки несуть у вічність в своїх серцях.






пятница, 23 января 2015 г.

   « Соборна мати – Україна  одна на всіх  як  оберіг».    

22 січня  до Дня Соборності України  бібліотека спільно із сільським Будинком культури та школою провели  виховні заходи  із  громадою села.
 У  сільській   бібліотеці  розкрито книжкову виставку
                       «Україна моя, благодатна земля».
У сільській школі проведено бібліотечний урок на патріотичну  тему
                              «Україна єдина країна».
 Мету заходу   у вступному  слові  розповіла  бібліотекар  сільської  бібліотекар  Т.І.Кухар. Під  козацький марш учні  внесли державний прапор України. Ведучі Анна Слободянюк та Анастасія Бонсевич  розповідали про державні символи України -  прапор, герб,  та гімн.   Учителька історії Марія Василівна  Семенчук розповіла присутнім про події, які відбулися  22 січня  на майдані Незалежності у Києві . Діти зачитали  імена  загиблих  героїв  небесної  сотні. На їх честь  запалили поминальну свічу,  та їх пам'ять  вшанували хвилиною мовчання.  На закінчення   усі  заспівали гімн України.

      У сільському Будинку культури проведено літературно – музичний ранок «Ми єдині і по духу, і по крові».  Ведучі Дарина Кухар та Ольга Карпінська  у сценарії  пов’язали  долю України із  подіями майдану та сьогоднішніми подіями на Сході.      Учасники колективу художнього читання  декламували вірші про Україну: Л.Костенко, М.Сингаївського, М.Адаменка, В.Симоненка, П. Перебейніса. Вокальний жіночий колектив виконав твори «Моя Україна» на сл.. Ю.Рибчинського, муз.Ніколо, «На Україні» на сл. І муз. М. Янченка.  Пісня  «Над широким Дніпром» на сл.. і муз. П.Сівченка  прозвучала у виконані солістки Д.Кухар.   Пам’яті героїв небесної сотні  солістка Тетяна Семенчук виконала пісню  «Мамо не плач», директор СБК пісню «Не спи моя рідна земля».  Сільський голова  у своєму виступі закликав людей не бути байдужими до людської біди,  та пом’янути у сіх загиблих,  які полягли смертю хоробрих на майдані та на сході України хвилиною мовчання.



вторник, 16 декабря 2014 г.




          
              Ой  на  вечорницях  дівки  чарівниці.

У Куманівцях уже традицією стало кожного року відзначати   свято Андрія.   Так і цього  року  13 грудня о 17.00 год.  у  сільському   Будинку культури  відбулися Андріївські  вечорниці.
   Свято відкрила Тетяна Семенчук із піснею «Україна вишивана». Учасники драматичного гуртка Куманівецького сільського Будинку культури представили глядачам  уривок із п’єси  Миколи  Куліша  «97».
   Ведучі Ольга Карпінська та Даша  Кухар запросили  присутніх у залі  глядачів на веселі вечорниці. «Ми хочемо, щоб   сьогодні  ожили перед  вами  вечорниці в ніч на Андрія, а  ігри, забави нагадали молодість батькам, бабусям, дідусям».
      Гей на наших вечорницях, хто сумує розвеселися.
      Ігри, танці, небилиці. Гарні будуть вечорниці!.
Саме так, господиня вечорниць,  Тетяна Кухар підбадьорювала глядачів у залі. Із українською народною піснею «Пішла мати до роду гуляти» завітали на вечорниці жіночий аматорський Народний колектив «Перевесло» у їх виконанні прозвучала іще  пісня  «Ой грайте музики». Поспішили і слідом дівчата із спеченою калитою із залу виходячи співали пісню «Чом ти не прийшов» пісню підхопили присутні в залі та учасники на сцені.  Потім усі дівчата по черзі гадали. Господиня розповіла, як колись святкували  Андрія .
     Хлопці   дражнилися  із   дівчатами  переспівуючись жартівливих пісень. Потім  під пісню «Баняки», яку виконав Володимир Кухар хлопці та дівчата  пішли до танцю. Натанцювавшись  досхочу , хлопці їхали  на коцюбі, перетанцювавши її,  до сонця калити промовляючи «їду, їду Калиту кусати». Дівчата роздали калиту в залі глядачам. Під пісню «Вечорниці» продовжилися гуляння, господиня вечорниць запросила всіх до танцю, танцювали  на сцені і в залі дорослі та діти.
  Свято продовжилося невеличкою концертною програмою, яку підготували учасники художньої самодіяльності у виконанні солістки Даши Кухар прозвучали пісні про Україну,молодіжний вокальний колектив виконав твір «Пісня солов’їна» ,  танцювальною композицією, порадував глядачів танцювальний колектив  «Дивограй», у виконанні вокального жіночого ансамблю прозвучали  українські народні пісні «В саду гуляла», «Через сад – виноград». Близько двох годин проходило свято на яке зібралося чи мало глядачів як дітей так і дорослих.











понедельник, 8 декабря 2014 г.

«З дитинства йдемо до Тараса»


                           «З дитинства йдемо до Тараса».
      
У фойє  Куманівецького сільського Будинку культури до 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка розкрито виставку дитячих  малюнків  по творах  поета 
«У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє».   Поряд із виставкою  глядачам представлена книжкова виставка «Шлях Кобзаря – це шлях народу». Біля  виставок 4 грудня відбулася  бесіда   перегляд із учнями 5 – 7 класів.  Діти  із захопленням  розглядали виставки  малюнків та із радістю показували  роботи, які намалювали саме вони. Бібліотекарем проведена бесіда   із дітьми  по творах Т.Г.Шевченка «Мені тринадцятий минало…».